Suzuki odjíždí do Indianapolisu s nadějí na dobrý výsledek

Za vším stojí úspěšný závod a test v Brně.
Tovární tým Rizla Suzuki směřuje s oběma svými jezdci Lorisem Capirossim a Chrisem Vermeulenem do Spojených států, kde už v pátek odstartují prvními volnými tréninky přípravu na Velkou cenu Indianapolisu.

Loris Capirossi má po výkonu v Brně velkou motivaci změnit své nepříznivé skóre na tomto americkém okruhu, který je v kalendáři závodů světového šampionátu silničních motocyklů teprve druhým rokem. Loni byl závod ovlivněn nepříznivým počasím a Ital si tehdy v cíli závodu nepřipsal ani jeden bod.

„V minulém roce byly v Indianapolisu ty nejhorší podmínky, v kterých jsem kdy závodil a doufám, že s něčím podobným nebudeme letos zápolit znovu,“ uvedl Loris Capirossi, který v premiérovém závodu na legendárním okruhu v IMS dojel šestnáctý.

„Loni jsem tam opravdu nedokázal najít tu správnou rychlost a byl jsem tím velmi zklamaný, ale o to víc se budu snažit letos,“ pokračoval Capirossi. „V Brně jsme předvedli povzbuzující výkon a také přišli na několik věcí během pondělního testu, které zlepší výkon pro zbytek sezony.“

„Do Ameriky odjíždím ve velmi dobré náladě a určitě bojovat za všechno, čeho ještě můžeme docílit do konce sezony,“ uvedl závěrem Loris Capirossi, který je velmi žhavým kandidátem na pozici týmového kolegy Alvara Bautisty, který se Suzuki podepsal smlouvu minulý týden.

Chris Vermeulen je spokojen s výsledky testů na okruhu v Brně a věří, že díky tomu dokáže v Indianapolisu zajet ještě mnohem výraznější výsledek, než deváté místo, na kterém se umístil loni.

„Těším se do Indianapolisu, protože je to úžasné místo a opravdu velmi dobře organizovaná Velká cena,“ řekl Chris Vermeulen. „Loni jsme si z tohoto místa opravdu neodnesli to nejlepší, protože závod ovlivnil hurikán a musel být předčasně zastaven, takže doufám, že počasí bude letos mnohem lepší.“

„Velký pokrok jsme s motocyklem udělali v Brně během poslední Grand Prix a i když výsledek nebyl takový jaký jsme chtěli, určitě nyní máme jasnou představu o tom, jak bude nový motor pracovat ve zbývajících závodech. Potřebujeme v Indy zlepšit naši rychlost jak jen to bude možné a uvidíme, co můžeme dělat,“ řekl závěrem Chris Vermeulen.