Suzuki pokračovala ve vysokém stylu také v Kataru

Potřebují, ale nutně zapracovat na maximální rychlosti.
Práce, kterou odvedli technici v japonské továrně Suzuki během zimy, přinesla své ovoce již během prvního letošního testu na okruhu v Sepangu. Dráha v Malajsii je svým charakterem již tradičně příznivě nakloněna této značce motocyklů a tak všichni čekali, jak se kompletně přepracovaný model GSV-R projeví na okruhu v Kataru.

Výsledek, kterého dosáhli oba jezdci Suzuki MotoGP Chris Vermeulen a Loris Capirossi v Kataru potvrdil, že zvolená koncepce japonské továrny byla správná a letošní verze GSV-R dokáže konkurovat špičce závodního pole královské kubatury.

„Byli jsme schopni zajet dlouhé jízdy, zkusili různá nastavení a rozhodně se na této dráze zlepšili,“ uvedl Chris Vermeulen, který si během pondělního pádu lehce poranil ruku. „Přesto je rychlost motoru jednou z věcí, na které je třeba ještě zapracovat. Jsme stále pomalí na rovinkách, což závodění znesnadňuje.“

Loris Capirossi se svým týmovým kolegou souhlasí a k testu v Kataru dále uvedl: „Jsem opravdu spokojený, protože motocykl je celkově mnohem lepší ve srovnání minulým rokem. Bylo skutečně důležité se ujistit, že motocykl je konkurenceschopný i tady. Na čem potřebujeme ještě zapracovat je motor. Stále bojujeme s maximální rychlostí a to je pro nás největší problém,“ uvedl Capirossi, který se pádu rovněž nevyhnul, ale v jeho případě se to obešlo bez zranění.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

21. února | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
21. února | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
21. února | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz