Suzuki se první den na okruhu v Sepangu dařilo

Capirossi šestý a Vermeulen desátý.
Klepněte pro větší obrázekOba jezdci Rizla Suzuki Loris Capirossi a Chris Vermeulen si v prvním tréninku na Velkou cenu Malajsie zajeli pro časy v první desítce, což je pro všechny v boxech továrního týmu japonského výrobce pozitivní signál.

Capirossi během šedesáti minut vyzkoušel hned několik změn na jeho obou motocyklech GSV-R a v závěru mu patřila šestá pozice. Ital je díky tomu přesvědčen, že mají solidní základ pro sobotní trénink, kde vidí další prostor ke zlepšení a věří, že díky tomu bude šance bojovat o dobrou pozici na startovním roštu.

„Ze začátku jsme s tím trošku zápasili, protože jsme se snažili modifikovat motocykl, ale časy byly celkem dobré, takže jsme věděli, že postupujeme správným směrem,“ řekl Loris Capirossi. „V poslední části tréninku byl motocykl už o něco lepší, ale pořád to není ideální, takže na něm musíme ještě trochu zapracovat.“

„Používali jsme dvě zcela odlišné řízení trakce a s oběma jsme zatím nezískali ten nejlepší kontakt, ale z daty, které jsme z nich dneska získali máme určitou představu jakým směrem pokračovat zítra.“

„Celkově to dnes nebylo špatné. Víme, že se ještě zítra můžeme o něco zlepšit, máme pro to dobrý plán a pokud to všechno klapne, může mít opravdu dobrý víkend,“ uvedl po prvním volném tréninku na okruhu v Sepangu Loris Capirossi.

Chris Vermeulen si dnešní nejlepší čas zajel až ve svém posledním rychlém kole. Australan dnes spolu s týmem vycházel ze základního nastavení s předsezonních testů a to upravovali tak, aby vyhovovalo současnému motocyklu GSV-R. V závěru tréninku ještě stihli vyzkoušet zadní tvrdou směs pneumatiky Bridgestone a úspěšně, protože právě na ní zajel desátý čas na kolo.

„Je dobré přijet na dráhu, kde motorka správně funguje. Samozřejmě jsme tady hodně testovali a to znamená, že jsme měli výborné nastavení okamžitě po výjezdu z boxů,“ uvedl Chris Vermeulen.

Klepněte pro větší obrázek„V závěru tréninku jsme nasadili tvrdší zadní pneumatiku a byli ještě o něco rychlejší. S prvním tréninkem jsem celkem spokojený, máme ještě nějaké oblasti, na kterých bude třeba zapracovat, takže zítra vyzkoušíme hned několik věcí a doufejme, že se to podaří,“ řekl Chris Vermeulen.

Stuart Shenton, šéfmechanik Lorise Capirossiho k prvnímu tréninku uvedl: „Měli jsme tady velmi dobrý test začátkem roku a i když se motocykl v průběhu sezony postupně měnil doufáme, že od nového motocyklu tady můžeme získat dobrý výsledek založený na nastaveních, jenž máme právě z tohoto testu.“

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz