Suzuki v Barceloně svůj nový motor pro GSV-R netestovala

Zaměřili se především na podvozek a kapotáž.
Rizla Suzuki si v pondělním testu na okruhu v Barceloně překvapivě nenechala prostor pro test jejich nového motoru GSV-R, který mají v plánu použít v holandském Assenu a tak se vzhledem k limitu ujetých kilometrů a nedostatku komponentů pro test, rozhodli novou pohonnou jednotku netestovat.

V čase, který měli u Suzuki k dispozici pro první test po závodu v Katalánsku, pracovali zejména na podvozku a kapotáži jejich GSV-R. Loris Capirossi na svém motocyklu testoval nové aerodynamické prvky a v pondělí zajel pátý nejlepší čas na kolo.

„K dispozici jsme měli celý den a pokračovali na dalším vývoji motocyklu, kde jsme vyzkoušeli použití různých podvozků a kapotáží.,“ řekl italský jezdec Loris Capirossi.

Nový motor GSV-R není na tom pravděpodobně tak, jak si od něho u Suzuki slibovali, ale Loris Capirossi s tím nemá žádný problém a vůbec si nemyslí, že by to snad měl být nějaký problém pro závod v Assenu.

„Co se týče motoru tak jsme pořád ve stádiu, kde můžeme použít buď nový nebo starý,“ dále uvedl k pondělnímu testu v Barceloně Loris Capirossi, který si s novou pohonnou jednotkou dojel v závodu Velké ceny Katalánska pro páté místo.

„Je možná o něco silnější, ale jeho hlavním znakem jsou jeho vlastnosti, které s motocyklem umožňují snadnější jízdu. Můžeme konstatovat, že je to krok vpřed, ale potřebujeme ještě jeden větší.“

„Naštěstí nepotřebujeme opravdu výkonný motor pro Assen, takže tam možná budeme také konkurenceschopní,“ závěrem uvedl Loris Capirossi jehož týmový kolega Chris Vermeulen skončil v nedělním závodu dvanáctý a v testu osmý.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.