Suzuki zatím zvažuje nasazení nového motoru v Assenu

Po testu v Barceloně ovšem věří v dobrý výkon také v Holandsku.
Oba jezdci Rizla Suzuki Chris Vermeulen a Loris Capirossi zatím netuší, zda pro Velkou cenu Nizozemí získají opět nové specifikace pohonných jednotek jejich motocyklů GSV-R, protože ty nyní pečlivě kontrolují technici od Suzuki.

Na druhou stranu okruh v Assenu nevyžaduje jednoznačně tu nejvyšší maximální rychlost, ale zejména vhodné nastavení jednotlivých strojů, které si vyzkoušeli v testu po závodu v Barceloně a s množstvím takto získaných dat jsou pro závodní víkend v Assenu u Rizla Suzuki všichni pozitivně naladěni.

„Na Assen se skutečně těším. Holandsko je zemí odkud pochází má rodina a je tam plno lidí, kteří si pamatují na mého dědečka a říkají mi v jakém jsou se mnou příbuzenském poměru, takže mám pocit jako, že se jedna má část vracím domů!“ řekl Australan Chris Vermeulen.

„Máme za sebou úspěšný test po závodu v Katalánsku a pokud to dokážeme aplikovat do blížícího se závodního víkendu pak věřím, že tam můžeme být konkurenceschopní.“

„V Assenu si jízdu užívám a zvítězil jsem tam v mistrovství superbiků, ale v MotoGP jsem tam nikdy nezískal výsledky, které bych si myslím zasloužil nebo určitě si tam přál,“ pokračoval Vermeulen a závěrem dodal: „Doufám, že právě tento víkend bude tím, kde se to všechno změní!“

Ital Loris Capirossi má v plánu pokračovat ve stejně dobrých výsledcích, které předvedl v předchozí Velké ceně Katalánska. Stejně i on byl spokojen s výsledky testu po závodu v Barceloně a věří, že tentokrát bude na okruhu v Assenu úspěšný, protože v minulém roce pro zranění závod nizozemské Grand Prix neabsolvoval.

„Stále jsem velmi nadšený z výkonu v Katalánsku, ale toto je zcela nový závod a my musíme znovu začít od začátku,“ řekl Loris Capirossi, který si z Katalánska odvezl body za páté místo. „Ve Španělsku jsme použili novou specifikaci motoru a v pondělí pak testovali hodně nových komponentů, takže máme spoustu dat pro tento závodní víkend.“

„Doufáme, že budeme mít příležitost v Assenu použít znovu novou specifikaci motoru, ale ten je stále ve vývoji a Suzuki potřebuje vše pečlivě zkontrolovat, takže budeme muset ještě počkat a uvidíme. Opravdu bych rád pokračoval v našem dobrém výkonu a to zvlášť v Assenu, protože v minulém roce jsem tam šanci závodit nedostal,“ řekl závěrem Loris Capirossi.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.