Syahrin se vrací do Moto2, pojede u Asparova týmu

Hafizh Syahrin v příštím roce pojede v prostřední kategorii. Spolu s Aronem Canetem bude jezdit pro Asparův tým.

Hafizh Syahrin aktuálně jezdí na motocyklu KTM u týmu Tech 3 v kategorii MotoGP. Již delší dobu je ovšem známo, že u týmu Tech 3 v příštím roce zůstane Miguel Oliveira a nově se k němu připojí Brad Binder, pro Syahrina tam tedy není místo.

Syahrin vstoupil do MotoGP loni, kdy u týmu Tech 3 nahradil nemocného Jonase Folgera. Tehdy tým Tech3 ještě jezdil s motocykly Yamaha. Syahrin loni vybojoval celkem 46 bodů a obsadil šestnácté místo v šampionátu. Letos má na kontě zatím 7 bodů a v průběžném pořadí je čtyřiadvacátý.

Brad Binder příští rok přestoupí do MotoGP

Brad Binder příští rok přestoupí do MotoGP

Příští rok se Syahrin vrátí do kategorie Moto2, kde bude týmovým kolegou Arona Caneta u Asparova týmu. Pro Caneta to bude jeho první sezóna v prostřední třídě a pro Syahrina, jak již bylo zmíněno, to bude návrat o třídu níže.

„Myslím, že příští sezónu můžeme spolu s týmem Angel Nieto odvádět skvělou práci,“ sdělil Syahrin při příležitosti oznámení nové smlouvy. „Moto2 pro mě není novou kategorií, protože jsem tam už několik let jezdil, ale teď to bude s jiným podvozkem, s jiným motorem, s větším výkonem a s jinými pneumatikami. Už jsem jezdil s většinou jezdců, kteří teď v kategorii jsou, a myslím, že opět budu moci bojovat o přední pozice. Budu se snažit dostat do top 5. Věřím týmu, protože už jsem s několika lidmi z tohoto týmu pracoval. Myslím tedy, že můžeme odvádět dobrou práci," dodal Syahrin.

Zdroj a foto: Angel Nieto Team

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře