Takahashi potvrdil svou účast v nizozemské Grand Prix

Scot Racing pojede v Assenu podruhé s dvěma jezdci.
Klepněte pro větší obrázekYuki Takahashi si ve svém premiérovém závodu jezdce královské kubatury nestačil v Barceloně zajet ani jedno celé kolo a ještě si k tomu navíc během pádu zlomil malíček. Toto zranění mu tak neumožnilo testovat spolu s týmem hned druhý den po závodě, protože raději zvolil po dohodě s lékaři odpočinek.

Zlomenina nevyžadovala operaci a tak japonský jezdec týmu Scot Racing potvrdil svou účast ve víkendové Velké ceně Nizozemí. Nicméně je možné, že tato drobná zlomenina může působit Takahashimu problémy během jízdy, ale o tom se nejdříve přesvědčí už tento čtvrtek, kdy na okruhu v Assenu odstartují první volné tréninky.

Takahashi si ale žádné problémy nepřipouští, když uvedl: „Nemělo by to mít vliv na můj výkon. Vyzkoušeli jsme některá potenciální řešení už v sobotu ve Španělsku a měl jsem tak šanci se k tomu vyjádřit Emanuelemu. Víme co potřebujeme.“ (Emanuele Ventura je technickým ředitelem týmu Scot Racing)

Dráha okruhu v Assenu, ale pro Yuki Takahashiho nebyla v minulosti nikdy místem, kde by si dokázal zajet pro výraznější výsledky a jeho nejlepším umístěním tam bylo šesté místo z roku 2006, když závodil v třídě do 250ccm.

„Když jsem byl jezdcem motocyklu 250ccm, tak jsem Assen nikdy nemusel,“ pokračoval Takahashi. „Barcelonu taky ne, ale musím říct, že s motocyklem MotoGP je to jiné a začal jsem se cítit dobře i na takových typech okruhů.“

V Holandsku už podruhé Scot Racing pojede s dvěma jezdci. Druhý motocykl Honda RC212V patří momentálně Gáboru Talmácsimu, který jen několik okamžiků před čtvrtečním volným tréninkem v Barceloně obdržel souhlas jet s motocyklem MotoGP a okamžitě se tehdy zapojil do příprav na Velkou cenu Katalánska.

V Holandsku může ovšem nastat ´drobný problém´ s počasím. Scot Racing má dvě Hondy, které nyní rozdělil mezi Takahashiho a Talmácsiho. Assen je místo, kde se počasí změní z minuty na minutu a v případě, že by nastala stejná situace jako v Le Mans a Mugellu, kde došlo k zastávkám v boxech a výměnám motocyklů, by tak svým dvěma jezdcům nedokázali připravit náhradní motocykly.

Klepněte pro větší obrázekTuto nepříjemnou situaci budou muset v průběhu závodního víkendu u Scot Racingu nějakým způsobem vyřešit, protože je více reálnější situace, že v případě výměny motocyklů pojede jen jeden jezdec než ta, že jim Honda dodá další dvě RC212V.

Dá se tedy s nejvyšší pravděpodobností předpokládat, že místem, kde si budou přát opravdu hodně, ale hodně hezké počasí na sobotní Velkou cenu v Assenu, budou právě všichni v boxech týmu Scot Racing.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.