Takový začátek si u Pramac Racingu nepředstavovali

Doslova neuvěřitelný vstup do nové sezony si prožili v satelitním týmu Ducati, když po několika prvních zatáčkách spadl Randy De Puniet, přitom stačil narazit do Capirossiho a ten následně odstoupil ze závodu.
Takový začátek si u Pramac Racingu nepředstavovali

Přitom si Randy De Puniet v přípravě na Velkou cenu Kataru nevedl vůbec špatně. V kvalifikaci sice zajel jedenáctý čas, ale v zahřívacím tréninku byl pátý a to pár hodin před startem zahajovacího závodu v Kataru, představovalo šanci na dobrý výsledek.

Jenže v neděli večer neměl Francouz svůj den. Po startu absolvoval jen pár zatáček okruhu v Losail než ztratil kontrolu nad zadní částí jeho Ducati GP11 SAT. Ta vystřelila do vzduchu a francouzův stroj narazil Capirossimu do spojky. Ital se jen zázrakem udržel na dráze, ale v levé ruce cítil velkou bolest, která se postupem času jen zvětšovala a to byl také důvod, protoč zajel do boxů a ukončil závod.

Capirossi pak navštívil Mobilní kliniku Dr. Costy, kde mu udělali rentgenový snímek. Ten naštěstí vyloučil zlomeninu, ale levá ruka je poměrně dost pohmožděná. Ital má dva týdny, aby se dal do hromady a v Jerezu to spolu s De Punietem zkusí znovu a tentokrát snad s úspěšnějším výsledkem.

Technický ředil Pramac Racingu Fabiano Sterlacchini nevěřil svým očím, když na monitorech sledoval, co se to na dráze vlastně děje. „Myslím, že je to poprvé, kdy se mi něco takového stalo,“ řekl Sterlacchini. „Oba jezdci mimo hru po vzájemné srážce v prvních několika zatáčkách. Takové věci se stávají a není k tomu moc co říct.“

„Přirozeně jsme hodně zklamaní, protože po zahřívacím tréninku jsme očekávali dobrý závod. Teď musíme myslet na budoucnost, byl to první závod sezony a máme ještě spoustu šancí to odčinit,“ řekl závěrem Fabiano Sterlacchini.

Randy de Puniet absolvoval minulou neděli závodní premiéru s Ducati, ale ta mu zcela určitě nevyšla dle jeho představ. „Omlouvám se za pád a tu nešťastnou náhodu, že to zasáhlo mého  týmového kolegu,“ řekl zklamaný De Puniet. „Zadní pneumatika, byla na levé straně pravděpodobně stále studená a jakmile jsem přidal plyn, motorku to nadzvedlo a já se najednou ocitl nosem na zemi.“

„Je to opravdu velká smůla, protože po úspěšném warm-upu jsme si věřili. Jediné, co teď musíme udělat je myslet na Jerez, kde se za dva týdny pokusíme tento nešťastný víkend kompenzovat,“ uvedl francouzský jezdec Pramac Racingu.

Klepněte pro větší obrázek

Řekněme po slabší éře Lorise Capirossiho u Suzuki, chtěl tento zkušený italský závodník otočit list a začít s Pramac Racingem novou a úspěšnější kapitolu své kariéry. Bohužel hned v prvním podniku sezony stačil odjet jen čtyři kola z dvaadvaceti. „Zklamání, ale takové věci se při závodění stávají,“ řekl Capirossi.

„Je mi to moc líto, že se to muselo stát s mým novým týmovým kolegou, jemuž za to nelze dávat vinu. Znovu říkám, v závodech se může stát cokoliv,“ pokračoval Ital. „Věříme, že se situace obrátí k lepšímu a příště budeme mít větší štěstí. Jediným pozitivem je to, že ruka není zlomená. Hodně to bolelo a měl jsem v tomto směru určité obavy, ale v Jerezu budeme!“ řekl Capirossi.


11:43 | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.