Tardozzi: Stoner je nejlepší jezdec v MotoGP

Nově jmenovaný šéf týmu BMW v mistrovství produkčních motocyklů nevylučuje možnost působení v MotoGP, kde jako nejlepšího jezdce vidí Casey Stonera.

Davide Tardozzi pracoval pro italskou Ducati Corse a jeho odchod byl možná stejně překvapivý jako odchod Livia Suppa z továrního týmu Ducati MotoGP. V letošním roce bude působit u konkurenční stáje BMW, kde má na starosti organizační záležitosti týmu.

Nicméně MotoGP Tardozziho láká a nijak neskrývá svou touhu jednou působit v týmu královské kubatury. Navíc se MotoGP od roku 2012 vrací k litrovým motorům a to je výzva, které by jednou rád čelil.

„Pravdou je, že je mi MotoGP stále velmi blízká, takže když by ta možnost byla … ,“ uvedl pro gpone.com Tardozzi. „Nové předpisy představí návrat litrové kubatury a znovu z jezdce udělá krále motocyklových kubatur.“

Nový manažer týmu BMW ve světovém šampionátu superbiků nezapomněl složit poklonu týmu Ducati v MotoGP, když na jejich adresu uvedl, že ve svém týmu mají nejlepšího jezdce královské kubatury v podobě Casey Stonera.

„Ducati má nejlepšího jezdce v mistrovství, Casey Stonera a to říkám aniž bych se obával špatné interpretace. Nové předpisy velkou měrou snížily rozsah testování, takže i to hraje v jeho prospěch. Potřebuje jen jedno kolo k tomu, aby dokázal jezdit rychle,“ řekl Tardozzi, jenž v roce 1988 získal třetí místo v mistrovství superbiků.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz