Tech 3 čeká na jak se rozhodnou Dovizioso a Crutchlow

Andrea Dovizioso a Cal Crutchlow ještě neinformovali Monster Yamaha Tech 3 Team, že by chtěli opoustit francouzskou stáj na konci roku 2012.
Tech 3 čeká na jak se rozhodnou Dovizioso a Crutchlow

V MotoGP se proslýchá, že se Ital Andrea Dovizioso dohodl na dvouleté smlouvě v továrním týmu Ducati, kde by měl nahradit Valentina Rossiho.

Britský jezdec Cal Crutchlow věří, že by jeho šance mohla být u satelitního týmu Ducati, kde by sedlal Desmosedici GP13. Jednalo by se o nový tým a to s největší pravděpodobností buď Ducati Pramac a nebo Marc VDS Racing, který momentálně startuje ve třídě Moto2.

Dovizioso i Crutchlow dostali formální nabídku na setrvání s Tech Herve Poncharala ihned po GP USA v Laguna Seca.

Klepněte pro větší obrázek

Nabídka byla ve stylu, kdo dřív přijde, ten má šanci zůstat. Téměř jistotu sedačky na satelitní Yamaze má Bradley Smith z Moto2. Ten již má podepsanou smlouvu, která mu zajišťuje jedno místo u Tech 3.  

Pro MCN ráno Poncharal uvedl, že ho ani jeden z jezdců neinformoval o tom, že by přijal nabídku od konkurence. „Do dnešního dne nikde nebylo řečeno, že by měl Cal nebo Andrea odejít na konci sezóny z Tech 3.

„O víkendu mě všichni volají, že je to oficiální, že Andrea podepsal dvouletou smlouvu s Ducati. To by se sice mohlo stát, ale já jsem mluvil přímo z jeho manažerem a dostalo se mi ujištění, že žádné konečné rozhodnutí nebylo učiněno. Pokud by se tak stalo, byl bych první, kdo by to věděl.“

Pokud jde o Cala, tak jsem s jeho manažerem Bobem Moorem nemluvil tři nebo čtyři dny, ale v při našem posledním rozhovoru mi řekl, že by bylo velice zajímavé zůstat u Tech 3.

Poncharal dále pro MCN uvedl, že nabídku, kterou učinil oběma stávajícím jezdcům, zahrnovala i lhůtu, do které bude čekat na odpověď. Stát by se tak mělo o nadcházející Velké ceně v Indianapolisu.

Klepněte pro větší obrázek

„Pokud by nepřišla žádná odpověď, začneme rozhovory s ostatními zájemci,“ řekl Poncharal.

„Když by nastal ten nejhorší scénář a oba naši stávající jezdci odešli, byl bych velice rád, pokud by se juniorský tým Yamahy více zaměřil na rozvoj a výchovu mladých talentů. Není to žádost směrem k Yamaze ani k nikomu jinému, ale pokud by opravdu oba jezdci odešli, tak bych byl více než ochoten vzít dva nováčky z Moto2.“

Marc Marquez už má podepsanou smlouvu s týmem Repsol Hodna a Andrea Iannone je silně spojován s juniorkou Ducati. Tím by zůstala šance jezdit na YZR-M1 pro Pola Espargara.

Espargaro, který v roce 2012 vyhrál dva závody Moto2, by byl zajímavou možností pro Tech 3 a jeho hlavního sponzora Monster, se kterým má již podepsanou osobní sponzorskou smlouvu.

Dovizioso se netajil touhou pro příští sezónu sedlat tovární motocykl. Šance jezdit za tovární Yamahu vzala za své, když byl oznámen návrat Valentina Rossiho, který podepsal dvouletý kontrakt.

Dovizioso k tomu dodal: „Jsem Ital, takže jezdit s Ducati by bylo velice zajímavé. Nevím, jestli příští rok nebo v budoucnu, ale reálná šance na spolupráci tu je. Všichni víme, že v současnosti nemají nejlepší motocykl, ale dokud si to sami nezkusíte, tak není možné pochopit problémy.“


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.