Tech 3 v Jerezu dokončil přípravu na novou sezonu

Francouzský tým Tech 3 v Jerezu dokončil poslední sérii plánovaných zkoušek jejich vlastního prototypu Moto2 a z jihu Španělska odjeli v pozitivní náladě. Nyní je čeká analýza dat a pak už závod v Kataru.
Tech 3 v Jerezu dokončil přípravu na novou sezonu

První den testu nižších kubatur pršelo, takže nejvíce práce zvládli jezdci Bradley Smith a Mike Di Meglio v sobotu a v neděli. Oba jezdci testovali prototyp Mistral 600 a vyzkoušeli spoustu různých nastavení. Teď všechny čeká důkladná analýza dat a příprava na úvodní podnik sezony 2011.

Bradley Smith se připravuje na svůj první ročník v prostředí střední kubatury Moto2. V třídenním testu na okruhu v Jerezu obsadil celkové jedenácté místo a v sedle prototypu Mistral 600 už získává potřebnou jistotu. Na Brita ještě čeká spousta práce, ale před závodem v Kataru má spolu s týmem jistou představu, jak zapracovat na rychlosti zejména pro kvalifikační část závodního víkendu.

„Po sto šedesáti kolech ve dvou dnech jsem celkem unavený, ale všechnu tu těžkou práci jsme potřebovali udělat a rozhodně to stálo za to,“ uvedl po skončení testu v Jerezu Bradley Smith. „Vyzkoušeli jsme vše, co jsme měli v kamiónu, takže teď přesně víme, jak motorka funguje a jakým směrem se vydat až se začne závodit.“

„Nezlepšili jsme si dnes časy na kolo, ale zlepšili si naši konzistenci. Dokázal jsem udržet stabilní rychlost na starých pneumatikách, takže jsme dobří, co se týče délky závodu a to mi dává pocit jistoty pro závod v Kataru. Pokusíme se teď do Kataru zapracovat na tom, jak umazat ztrátu na nejrychlejší. To bude důležité pro nejlepší kolo kvalifikace,“ uvedl britský závodník.

Druhý jezdec francouzského Tech 3 Mike Di Meglio se v celkovém hodnocení závěrečného testu na jihu Španělska umístil až na třicátém místě. Samozřejmě tento výsledek není nic s čím by mohl být spokojen, ale určitá zlepšení tam jsou, i když jak dále uvedl, nejsou na první pohled vidět.

„I když se to na časech na kolo neodrazilo, byl tento test pro nás v mnohém pozitivní,“ uvedl Mike Di Meglio, bývalý mistr světa třídy do 125ccm z roku 2008. „Na motocyklu jsme hodně zapracovali a já se dnes cítím mnohem spokojenější. Spoustu času jsme strávili prací na odpružení. Zejména, aby umožnilo motorce mnohem lépe fungovala na tvrdé pneumatice a mám pocit, že jsme v tomto směru pokročili.“

„Ještě nás čeká spousta práce, ale rovněž mi je jasné, že si ještě dokážu zlepšit kontakt s motocyklem. Rád bych poděkoval všem z Tech 3 za jejich usilovnou práci a věřím, že v prvním závodu v Kataru budeme konkurenceschopní,“ uvedl závěrem Francouz Di Meglio.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

12:20 | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
10:01 | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.