Teď už jde do tuhého, na řadě je kvalifikace

Dopolední druhý volný trénink je minulostí a vše již směřuje k důležité odpolední kvalifikaci, která snad proběhne bez problémů, protože zpočátku deštivé počasí se nad Masarykovým okruhem naštěstí umoudřilo.

Oblačnost se protrhává a na stráně kolem pěti a půl kilometrové dráhy konečně svítí sluníčko. Teplota vzduchu byla během tréninku střední kubatury Moto2 dvacet stupňů, teplota dráhy pak pětadvacet. Vlhkost je ale hodně vysoká a v průběhu tréninku jezdců královské kubatury byla na hodnotě devadesáti šesti procent.

Jakub Kornfeil si v druhém tréninku zajel pro osmnáctý čas. Jak dráha osychala, postupně se zlepšoval a z dvou minut a sedmnácti sekund to nakonec stáhl na dvě minuty třináct sekund. Samozřejmě stejné zlepšení předvedli i ostatní jeho soupeři. Teď bude velmi důležité zopakovat výkon z prvního tréninku a získat svou letos nejlepší kvalifikační pozici.

S jezdců na divokou kartu se zlepšil Ladislav Chmelík, který se časem 2´17,675 sekundy pomyslně kvalifikoval do závodu, nicméně rozhodující bude výsledek kvalifikace. To samé se ale nepodařilo sedmnáctileté Touškové, která zůstala za limitem a má ještě jednu možnost v kvalifikaci.

Lukáš Pešek si jedenáctým časem druhého tréninku rozhodně polepšil a oproti včerejšku můžeme vidět výrazný progres. Změny, které včera tým avizoval, zdá se fungují a teď bude nejdůležitější tuto situaci využít a zajet si pro dobrou kvalifikační pozici. Karel Abraham skončil těsně za svým krajanem, na kterého ztratil 0,057 sekundy. Jinak ale po celou dobu figuroval na vedoucích příčkách. Pro diváky určitě ta na nejlepší pozvánka na odpolední kvalifikaci.

V královské kubatuře byla dnes dopoledne nejrychlejší dvojice Španělů Dani Pedrosa s Jorge Lorenzem. Třetí Andrea Dovizioso jen potvrdil, že se tu jezdcům HRC daří, takže uvidíme, zda se jim to v kvalifikaci podaří dotáhnout až do první řady.

Nyní je na programu krátká přestávka a pak už následuje kvalifikace, kterou zahájí jezdci nejnižší kubatury přesně v jednu hodinu odpoledne.


27. září | Fernandezovi ve warm upu hořel motocykl. odkaz
26. září | Thomas Lüthi pojede příští rok u týmu SAG Racing. odkaz
25. září | Tony Arbolino musel po svém pádu na prohlídku do zdravotního střediska na okruhu. odkaz
20. září | Opakovaný start musel být odložen, protože začalo zase pršet. odkaz
20. září | Závod Moto2 byl přerušen kvůli dešti. Nový závod se pojede na deset kol. odkaz