Termín japonské Grand Prix vážně ohrožen

Velká cena Japonska bude pravděpodobně přesunuta na první říjnový víkend. Důvodem je nepřehledná situace v letecké dopravě, která po erupci islandské sopky ochromila velkou část letecké dopravy v Evropě.

Jak na svých stránkách uvedl Autosport, Dorna v této věci vydá v pondělí oficiální stanovisko, kde jako náhradní termín japonské Grand Prix pravděpodobně určí první až třetí říjen, tedy těsně před Velkou cenou Malajsie.

Celou velmi nezvyklou situaci má na svědomí islandská sopka Eyjafjallajökull, jejíž sopečný prach ochromil letecký provoz nad Evropou. Z toho důvodu je většina evropských letišť mimo provoz a řada týmů mistrovství světa by se prostě do Japonska neměla jak dostat.

Zatím není jasné, jaká to bude vypadat v polovině příštího týdne, ale většina týmů již volala po jasném stanovisku, zda Japonsko bude nebo ne. Vzhledem k tomu, že jen o týden později je na programu závod v jihošpanělském Jerezu, který každoročně navštíví přes dvě stě tisíc fanoušků, pořadatele si nebudou chtít zkomplikovat situaci tím, že by se týmy a technika nedokázala včas vrátit z Japonska.

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.