Test v Malajsii zvládla Yamaha velmi dobře

Tentokrát jako jediný zástupce Fiat Yamahy se v průběhu dvoudenního testu v Malajsii předvedl v perfektní formě úřadující mistr světa Valentino Rossi.

Italský šampion opět předvedl, že letošní model Yamahy YZR-M1, který v sobě zahrnuje jak nové vývojové prvky, což je zejména motorová jednotka z delší životností, tak řada dalších částí z původního modelu, společně naprosto skvěle spolupracují.

 „Jsem opravdu rád, že se mi podařilo překonat svůj rekord na pole position a je dobrý pocit být tak rychlý už v testování,“ řekl po skončení dvoudenní mise v Malajsii Valentino Rossi. „Podařilo se mi to zajet na původní pneumatice, ale měli jsme šanci vyzkoušet velmi dobrou novou pneumatiku Bridgestone, kterou doufám budeme používat od prvního závodu.“

„Naše motorka je ve skvělém stavu. Potřebujeme ještě zapracovat na elektronice, ale jinak je obecně všechno lepší, zvlášť zadní přilnavost a motor. Yamaha ve vývoji nového motocyklu postupovala velmi chytře, když zachovala nejlepší části z původní verze a já jsem za to velmi rád.“

Poslední den v Malajsii Rossi testoval novou elektroniku, pneumatiky Bridgestone a čas na dráze také věnoval důkladné kontrole všeho, co do této chvíle spolu s týmem udělali. Ital měl také šanci si vyzkoušet testovací stroj japonského testovacího týmu a jeho informace budou nápomocny v dalším vývoji M1.

„Bylo dobré si vyzkoušet japonský testovací motocykl a doufejme, že zpětná vazba, kterou jsem jim dal nám v budoucnu pomůže. Teď pojedeme do Kataru a tam uvidíme jak na tom jsme, protože to není ani pro mě a ani pro Yamahu ta nejlepší dráha! Nyní jsme ale ve skvělé formě a to je v tomto stádiu sezony velmi důležité,“ uvedl závěrem Valentino Rossi.

Jorge Lorenzo se pro zranění testu v Malajsii nezúčastnil, ale dělá vše proto, aby už v posledním testu v Kataru nechyběl a dokázal se tak co nejlépe připravit na úvodní podnik sezony.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz