Marco Bezzecchi

Marco Bezzecchi

Stefan Bradl
Cal Crutchlow
Darryn Binder
Sylvain Guintoli
10
Fotogalerie

Testovací jezdci a nováčci absolvovali třídenní test v Malajsii

Tento týden od pondělí do středy včetně proběhl v Malajsii testovací program, kterého se zúčastnili testovací jezdci, nováčci a týmy s úlevami.

Všichni jezdci královské kubatury budou testovat v Malajsii ve dnech 5. a 6. února, nicméně někteří jezdci už v tuto chvíli mají tři dny testování za sebou. Tzv. „Shakedown test“, který byl na programu tento týden od pondělí do středy včetně, je určen pro nováčky, testovací jezdce a týmy s úlevami (což se aktuálně týká pouze Aprilie).

V pondělí byli na dráze v Sepangu z testovacích jezdců přítomni Mika Kallio (KTM), Lorenzo Savadori (Aprilia), Michele Pirro (Ducati), Sylvain Guintoli (Suzuki) a Takuya Tsuda (Suzuki). Z nováčků testovali v pondělí ještě všichni – včetně Remyho Gardnera, který se zotavuje ze zranění ruky. V úterý a ve středu chyběl Fabio di Giannantonio, kterého trápí žaludeční potíže. Ital tedy v toto chvíli doufá, že do soboty bude v pořádku, aby se mohl zapojit do víkendového testu, který už bude určený pro všechny jezdce.

Druhý den testů se na dráze objevil mimo jiné Stefan Bradl, který testoval nejnovější verzi Hondy RC213V. V úterý se poprvé během tohoto „Shakedown testu“ na trati ukázal také Maverick Viňales, který je letos jezdcem Aprilie. Jeho týmový kolega Aleix Espargaro se přidal až ve středu a stejně jako Viňales zkoušel novou aerodynamiku, přední přítlačná křídla, upravený výfuk a hliníkovou kyvnou vidlici.

Kromě výše zmíněných jezdců se testu zúčastnil také Cal Crutchlow, který tento týden potvrdil, že bude nadále pokračovat v roli testovacího jezdce Yamahy.

Nejrychlejším muže „Shakedown testu“ se nakonec stal Maverick Viňales. Druhý skončil jeho týmový kolega Aleix Espargaro. Z nováčků si nejlépe vedl Raul Fernandez na třetím místě.

Zdroj a foto: motogp.com

Doporučujeme

Články odjinud