Testovací jezdci mají za sebou první test ve Finsku

Testovací jezdci MotoGP v pondělí a v úterý absolvovali první test na okruhu KymiRing ve Finsku.

První oficiální test na okruhu KymiRing ve Finsku proběhl na počátku tohoto týdne. Testu se zúčastnili pouze testovací jezdci MotoGP. Test byl sice ovlivněn deštěm, ale našla se i chvíle, kdy byla dráha suchá. Za suchých podmínek včera dopoledne zajel nejlépe Bradley Smith na Aprilii. Jeho nejlepší kolo mělo hodnotu 1:47,540 s. Odpoledne pak začalo pršet. Smith byl jediným, kdo se na dráhu vydal i v době, kdy vydatně pršelo.

Stefan Bradl, testovací jezdec Hondy, měl v pondělí pád, ale zůstal v pořádku a v úterý zajel druhý nejlepší čas, přičemž na Smitha ztratil 324 tisícin. První trojici uzavřel Michele Pirro na Ducati. Ital to měl v úterý s pádem, ale také je v pořádku.

První test finského okruhu KymiRing proběhne v druhé polovině srpna

První test finského okruhu KymiRing proběhne v druhé polovině srpna

Kromě tří výše zmíněných se testu zúčastnili i Sylvain Guintoli se Suzuki, Jonas Folger s Yamahou a také domácí Mika Kallio na KTM. Všech šest jezdců ve výsledkové listině dělilo zhruba 1,5 sekundy.

„Řekl bych, že jsme s testem docela spokojeni, měli jsme možnost vyzkoušet dráhu v dešti i za sucha, takže jsme pro Michelin nasbírali data za obou podmínek,“ sdělil po testu Bradley Smith.

„Pro MotoGP je trať docela těsná. První část trati, těch prvních pět zatáček je opravdu pěkných a také třetí sektor se mi moc líbí, ale sektory 2 a 4 jsou dost těsné. Líbí se mi to, protože je to jiné, v Mistrovství světa je důležité mít různé okruhy a různé výzvy pro jezdce,“ dodal Smith.

„V pondělí nás docela trápilo počasí,“ přiznal po testu Stefan Bradl. „Z pohledu jezdce musím říct, že v některých místech je to docela pomalé a je zde hodně změn směru. Teď je ale těžké říct něco víc, protože kvůli podmínkám na trati jsme se nemohli dostat úplně na 100%, ale můj první dojem z okruhu je dobrý,“ dodal Bradl.

Zdroj a foto: motogp.com, facebook KymiRing

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz