Testy v Estorilu potvrdily vyrovnanost startovního pole

Náš tým s jezdcem Lukášem Peškem absolvoval druhé letošní testy v portugalském Estorilu. Třídenní testy začaly 15. 3. a skončily včera večer. V testech, kde ze špičky třídy 250 chyběl jen Pasini, se potvrdilo, že by letošní sezóna mohla být ještě více vyrovnaná, než ta loňská. Nás těší, že Lukáš ve svém nejrychlejším testovacím kole ztratil na prvního Barberu jen 0,9 vteřiny a od 4. závodníka jej dělilo jen 0,5 sekundy. Čas ale nebyl primárním cílem těchto testů, především jsme chtěli vyzkoušet různá nastavení motocyklu a nalézt dobré nastavení pro okruh v Estorilu, což se podařilo.

Lukáš Pešek:

„S testy jsem celkově spokojen. První den jsem se rozjížděl a zlepšovali jsme nastavení pro místní okruh. Druhý den se nám podařilo nalézt vyhovující set-up a odpoledne jsme se zaměřili na zajetí rychlého času, stejně jako ostatní piloti na Apriliích. S dosaženým časem jsem vcelku spokojen, ale také všichni ostatní byli velmi rychlí a rozestupy tak byly minimální. Třetí den jsme pak ještě zkoušeli různá další nastavení podvozku, což nám pomůže v dalších testech i závodech. Testy potvrdily, že letošní rok by měl být velmi vyrovnaný a pro mě je dobré, že jsem na nejlepší neztratil ani celou vteřinu. Už se s týmem těšíme na IRTA testy do Jerezu.“

Daniel M. Epp, majitel týmu:

„Lukáš byl po celou dobu testů koncentrovaný a velmi dobře spolupracoval s týmem. Jsem spokojený, že se týmu podařilo rychle nalézt dobré nastavení a zajet čas, který nás řadí ve vyrovnaném poli do skupiny za nejrychlejšími třemi závodníky. Věřím, že by se nám mohlo na IRTA testech v Jerezu podařit v porovnání se soupeři ještě o dvě, tři desetiny zrychlit a posunout se do pozic mezi 7. a 10. místem, kde bychom se chtěli pohybovat i v prvních závodech.“