Testy v Jerezu ovládl dnešní oslavenec Lorenzo

Jorge Lorenzo dnes slaví osmadvacáté narozeniny a navíc zajel nejlepší čas dnešních testů. Za Lorenzem se seřadili Valentino Rossi a Cal Crutchlow.

Většina jezdců královské kubatury se zdržela v Jerezu o jeden den déle. Dnes se totiž konal jednodenní test na zmíněném jihošpanělském okruhu. Měřené kolo dnes zajelo dvaadvacet závodníků. Test začal v 10:00 a skončil v 18:00 našeho času.

Včera v Jerezu zvítězil Jorge Lorenzo a dnes (v den svých osmadvacátých narozenin) zajel i nejlepší čas v testech. Jeho týmový kolega Valentino Rossi, který si včera vyjel své dvousté umístění na stupních vítězů, dnes skončil druhý.

Cal Crutchlow se dnes zaměřil na nové komponenty zavěšení a také na elektroniku své RC213V. Britský závodník skončil v testech třetí. Čtvrtý jezdec v pořadí – Aleix Espargaro – se v testech soustředil na vyřešení problémů s vibracemi, které ho v předchozích závodech obtěžovaly.

MotoGP: Lorenzo si po startu z pole position dojel pro výhru

Testovací program Marca Márqueze byl omezen kvůli zranění prstu, které utrpěl před závodním víkendem v Jerezu. Márquez obsadil páté místo, při čemž na Lorenza ztratil 460 tisícin. Technici potřebovali Márquezovu reakci na nové zadní rameno.

Šestou příčku si vyjel Bradley Smith. Britský závodník dnes zajel rychleji než ve druhé kvalifikaci. Jeho dnešní kolo mělo hodnotu 1:39,339 a v kvalifikaci zajel 1:39,491. Sedmý čas zajel Yonny Hernandez. Následovali Scott Redding a Maverick Viňales.

Desítku dnes uzavřel Pol Espargaro. Mladší z bratrů Espargarových měl při testech nepříjemný pád. Tvrdě dopadl na záda, ale naštěstí se nijak vážně nezranil. Později pokračoval v testech, ale svůj čas už nevylepšil.

Alvaro Bautista u své Aprilie vyzkoušel novou plynulou převodovku (tzv. seamless). Tuto převodovku by Aprilia měla nasadit v některé z nadcházejících velkých cen. Bautista s novou převodovkou zajel v testu jedenáctý čas.

Testovacího dne se zúčastnil i Karel Abraham. S časem 1:40,654 obsadil dvacáté místo.