Testy zkušebních týmů v Malajsii ovlivňuje déšť

Testy zkušebních týmů v Malajsii ovlivňuje déšť

Od neděle v Sepangu testují zkušební týmy MotoGP a nováček Augusto Fernandez. Testy komplikuje déšť. Oficiální časomíra není u tohoto testu k dispozici, časy jsou pouze z časomíry okruhu.

V neděli 5. února 2023 začal test v Malajsii. Tento testovací program je určen pro testovací jezdce a nováčky. Nováček je letos jenom jeden a je jím Augusto Fernandez. Z testovacích jezdců jsou na okruhu v Sepangu přítomni Cal Crutchlow (Yamaha), Stefan Bradl (Honda), Lorenzo Savadori (Aprilia), Michele Pirro (Ducati), Dani Pedrosa a Jonas Folger (oba KTM).

Během testu zkušebních jezdců není k dispozici oficiální časomíra, časy jsou pouze z časomíry okruhu. Dle okruhového live timingu zaznamenal nejlepší čas prvního testovacího dne Cal Crutchlow, který své nejlepší kolo odjel za 2:01,146. Testovací jezdec Yamahy měl k dispozici tři stroje YZR-M1, z čehož dva ve specifikaci 2023 a jeden ve specifikaci 2022. Crutchlow se v neděli zaměřoval především na nový agresivnější motor. Brit během prvního dne testů dosáhl maximální rychlosti 330 km/h. Loni měla Yamaha v Sepangu maximální rychlost 327 km/h. Maximální rychlost je to, na co si jezdci Yamahy dlouhodobě hodně stěžují.

KTM si do Sepangu přizvala novou posilu v podobě Jonase Folgera, který se připojil k Danimu Pedrosovi. Němec se včera soustředil na seznamování se strojem. Španěl Pedrosa první den pracoval s týmem Jacka Millera, který bude letos novým jezdcem rakouské značky. Dnes Pedrosa naopak testoval s týmem Brada Bindera. Hlavním cílem KTM pro tento třídenní test v Sepangu je porovnat různé specifikace motoru a také vyzkoušet různé aerodynamické balíčky.

Stefan Bradl jezdil na Hondě s přepracovanou aerodynamikou, novým výfukem a motorem pro rok 2023. A také Aprilia v Sepangu zkoušela novou aerodynamikou. Jejich testovací jezdec Savadori měl včera poměrně dost rušný den, musel totiž vyzkoušet rovnou šest motocyklů. V závěru dne pak Savadori řešil technický problém.  Na novou aerodynamiku se kromě výše zmíněných soustředila i Ducati. Pirro dostal na otestování dva prototypy Desmosedici GP23. Jediný letošní nováček - Augusto Fernandez - na svém stroji GASGAS zaznamenal druhý nejlepší čas včerejšího dne, přičemž na Crutchlowa ztratil 0,185 s.

Plány na dnešní den nakonec musely být změněny, protože testovací program v Sepangu komplikuje počasí. Kvůli vydatnému dešti dnes jezdci neměli možnost vyzkoušet vše tak, jak si na tento den naplánovali. Nejrychlejším jezdcem byl i dnes Cal Crutchlow.

Zkušební týmy a nováček Fernandez budou pokračovat v testu ještě během zítřka. V pátek 10. února 2023 pak začíná třídenní testovací program, kterého se zúčastní všichni jezdci MotoGP.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Doporučujeme

Články odjinud