Texas pro sezónu 2013 potvrzen

Třetí americký podnik MotoGP byl oficiálně potvrzen a závodu v Austinu bylo v kalendáři Mistrovství světa silničních motocyklů přiděleno datum 21. dubna 2013.
Texas pro sezónu 2013 potvrzen

Dráha, která se v texaském Austinu nachází, je zcela nově vybudovaná a připojuje se k dalším okruhům na území Spojených států -  Laguna Seca a Indianapolis – kde se pojedou závody Mistrovství světa silničních motocyklů. Rozšiřuje se tak zapojení amerického kontinentu do prestižního silničního závodění.

Přestože byla smlouva s Austinem – stejně jako s Argentinou – oznámena již dříve, nebyl ani jeden z okruhů uveden v prozatímním kalendáři MotoGP pro rok 2013. Každopádně, nová smlouva s texaským okruhem spatřila světlo světa, a konkrétní termín pořádání GP je nyní oficiálně znám.

„Jsme nadšeni, že můžeme s okruhem Circuit of The Americas spolupracovat. Naše působení v Americe tak toto nové, výjimečné zařízení v Texasu, rozšíří na tři podniky," komentoval dohodu generální ředitel Dorny Carmelo Ezpeleta.
„Díky této dohodě vidíme obrovskou příležitost v rozšiřování trhu MotoGP a růstu fanouškovské základny. Jsem si jistý, že k dosažení tohoto cíle nám pořadatelské právo pro Circuit of The Americas pomůže."

Texaský okruh bude už letos hostit předposlední podnik letošního šampionátu Formule 1 a prezident tohoto motoristického svatostánku Steve Sexton je nadšen, že bude moci nabídnout tak prestižní dvojici akcí, jakou je F1 a MotoGP.
„My všichni z Circuit of The Americas jsme potěšeni, že můžeme v našem kalendáři akcí pro rok 2013 představit fanouškům ještě další světově proslulou závodní sérii," řekl Sexton. „Víme, že fanoušci budou nadšeni, že mohou poprvé v našem státě a v novém sportovně zábavním komplexu v Austinu zažít závody MotoGP."
„MotoGP má celosvětovou fanouškovskou základnu a více než dva milióny lidí ročně závody navštíví. Věříme, že tento podnik bude skvělým doplňkem do našeho kalendáře, neboť přitáhne desítky tisíc lidí z centrálního Texasu a zároveň nabídne další z velkých akcí s významným hospodářským dopadem pro náš region."

Spojené státy americké, hostitelská země tří Grand Prix, bude mít i v příští sezóně tři jezdce na startovním roštu – Colina Edwardse, Nickyho Haydena a Bena Spiese. Všichni tři mají pro příští sezónu svou účast v mistrovství potvrzenu.

Původní dohoda s Austinem je stále ještě předmětem soudního sporu mistra světa z roku 1993 Kevina Schwantze a COTA (Circuit Of The Americas) ve věci propagace podniku MotoGP.


14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 30 let.