Těžký týden pro Valentina Rossiho

Tento týden Ital uvedl pro jeden z domácích magazínů, že jeho zranění ramene je pravděpodobně vůbec nejhorší v jeho závodní kariéře, bohužel to ještě netušil, že v sobotu opustí Mugello s otevřenou zlomeninou holenní kosti.

Po Le Mans Rossi navštívil Doktora Claudia Costu z Mobilní kliniky a požádal ho o dodatečné vyšetření ramene. Magnetická rezonance odhalila zánět v oblasti ramenního kloubu, což je velmi bolestivá záležitost. Podle Rossiho šéfmechanika Burgesse toto zranění limitovalo jeho výkony na dráze, ale první trénink v Mugellu Rossi odstartoval nejlepším časem.

V sobotu dopoledne projel patnáct minut před koncem tréninku zatáčkou číslo dvanáct a když se objevil v první části esíčka Biondetti, které je v pořadí třináctou zatáčkou, dostal highsider, dopadl tvrdě na zem a musel být na nosítkách dopraven mimo prostor štěrkové únikové zóny.

První zpráva Yamahy zdělila nepříjemnou skutečnost, že si Rossi pádem způsobil otevřenou zlomeninu holenní kosti pravé nohy. Po vyšetření na okruhu byl později Rossi transportován vrtulníkem do nemocnice ve Florencii, kde podle všech dostupných informací bude ještě dnes odpoledne operován.

Podobné zranění již v minulosti absolvoval Toni Elías nebo Max Sabbatani a na dráhu se dokázali vrátit zhruba po čtyřiceti dnech intenzivní léčby. Zda to bude platit také v případě Valentina Rossiho uvidíme. Ohledně jeho návratu se mluví o Německu a pokud by to nevyšlo, asi další možností bude závod v České republice. Jisté je to, že zítra jednatřicetiletého jezdce Fiat Yamahy na startu Velké ceny Itálie neuvidíme, což je vůbec poprvé v jeho kariéře.

Otázkou je, kdo nahradí Valentina Rossiho v závodech, kde bude chybět. K tomu řekl Lin Jarvis, že je zatím brzy o něčem takovém uvažovat. Podle šéfa závodního oddělení bude směrodatné pro jejich další rozhodnutí podrobnější informace o jeho zdravotním stavu a následné léčbě. Samozřejmě se velmi hovoří o Colinu Edwardsovi z Monster Tech 3, ale zatím není nic řečeno, nic potvrzeno.

Jarvis spolu s ostatními členy týmu navštívil Rossiho ještě ve zdravotním středisku přímo na okruhu v Mugellu a řekl: „Je to smutný den pro sport, smutný den pro fanoušky. Je to nejhorší zranění Valentinovy kariéry."

Závodní víkend v italském Mugellu pro Rossiho skončil vážným zraněním, ale vše mohlo dopadnout mnohem hůř, protože ve čtvrtek byl v Itálii zatčen muž, který údajně vyhrožoval Rossimu a jeho rodině smrtí. Tento týden policie připravila akci, jenž vedla k jeho zatčení. Po domovní prohlídce, byly objeveny důkazy na jejíchž základě se údajně dvaačtyřicetiletý pachatel přiznal.