Thomas Lüthi je zpátky mezi nejlepšími

Švýcar se v závodu Velké ceny Španělska prezentoval velmi dobrým výkonem a udělal radost všem v týmu Interwetten Moriwaki, protože tyto stupně vítězů byly první od roku 2008.

Thomas Lüthi získal ve španělském Jerezu umístění na stupních vítězů po téměř dvou letech, když v napínavé bitvě nové kubatury Moto2 bojoval o vedoucí příčky závodu s domácím Toni Elíasem a vítězem z Kataru Tomizawou, kde nakonec cílem projel jako třetí v pořadí.

Pro mistra světa nejnižší kubatury z roku 2005 to byly první stupně vítězů od Velké ceny Nizozemska v Assenu 2008, kde skončil druhý a tento úspěch byl pro švýcarského závodníka o to příjemnější, protože přišel na dráze okruhu, kde se mu v minulosti tolik nedařilo.

„Byl to tvrdý závod,“ přiznal Thomas Lüthi. „Bylo tam hodně předjíždění, ale byla to zábava. Měli jsme štěstí, že závod restartovali (po hromadné kolizi jezdců v druhém kole, byl závod zastaven červenou vlajkou).Druhý start už byl lepší a podařilo se nám zůstat s vedoucí skupinou.“

„Měl jsem velmi dobrý kontakt s motocyklem a za mé prvním umístěním na stupních vítězů v této třídě jsem skutečně rád. Všichni v týmu po celý víkend tvrdě pracoval a jsem rád, že jsem jim dokázal poděkovat umístěním na stupních vítězů,“ řekl spokojený Lüthi.

Manažer švýcarského jezdce Daniel Epp výkon svého svěřence komentoval slovy: „Už v Kataru bylo vidět, že je Thomas silný. Jezdil velmi rychlé časy na kolo a v tom také pokračoval v Jerezu. Byla škoda, že přišel o pozici po Elíasově předjetí, ale bojoval jako lev a dosáhl skvělého výsledku! Jsou to po dlouhé době Thomasovy první stupně vítězů a vypadá to, že máme našeho Toma zpátky tak, jak jsme ho znali v minulosti.“

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz