Tisková konference na okruhu Montmeló v Barceloně

Na otázky novinářů odpovídala během čtvrteční tiskové konference v Barceloně pětice jezdců královské kubatury zastoupena Benem Spiesem, Danim Pedrosou, Jorgem Lorenzem, Casey Stonerem a Aleixem Espargarem.
Tisková konference na okruhu Montmeló v Barceloně

Španělský jezdec tovární Fiat Yamahy má před víkendovým, sedmým závodem sezony už sedmačtyřiceti bodový náskok a v domácím Katalánsku možnost potvrdit vítěznou řadu Grand Prix z Británie a Holandska. Pro Lorenza je to letos jeho druhá domácí Grand Prix a přistupuje k ní s velkou dávkou jistoty, protože tu první už letos poprvé v MotoGP vyhrál.

„Po vítězství v Jerezu už nejsem pod tlakem. Potřebujeme se pokusit o vítězství, ale co je nejdůležitější, tak závod dokončit,“ řekl Jorge Lorenzo. „Šampionát je stále velmi dlouhý a zůstává odjet ještě dvanáct závodů. Ještě nic není u konce.“

Loni Lorenzo bojoval o vítězství s týmovým kolegou Rossim a v poslední zatáčce přišel o první pozici a závod dokončil na druhém místě. Ital nyní leží doma a léčí si zlomeninu holenní kosti, ale Jorge Lorenzo během tiskové konference prozradil, že z loňského klání si odnesl několik pozitiv.

„Vzpomínám si na to velmi dobře … Zejména a bohužel na tu poslední zatáčku! Prohrál jsem závod, ale odnesl si důležitou lekci pro budoucnost,“ dodal Lorenzo, který je v této fázi šampionátu vedoucím mužem v průběžném hodnocení mistrovství.

Druhým jezdcem mistrovství je další domácí závodník Dani Pedrosa z Repsol Hondy. Domácí Velkou cenu pojede nejen za sebe, ale také za svůj tým. Pedrosa vyhrál v Mugellu a něco takového by rád zopakoval také doma v Barceloně.

„Měl jsem dobré i ty špatné závody a doufám, že se nám tady podaří zajet dobře. O hodně bodů jsem přišel v Silverstonu a měl z toho špatný pocit, ale pak se mi podařilo skončit druhý před týdnem. Budu se snažit získat umístění na stupních vítězů,“ uvedl Pedrosa, který v Katalánsku vyhrál závod nejnižší kubatury, čtvrtlitrů a MotoGP. „Na vedoucí příčku šampionátu je nyní velká ztráta. Přišel jsem o hodně bodů díky špatným výsledkům a nyní hledáme větší konzistenci.“

Casey Stoner se pomalu vrací na pozice, které mu zcela určitě patří, ale radost z prvního umístění na stupních vítězů v Assenu možná citelně znejistila informace o zdravotním problému se zápěstím. „Počkám jak to dopadne, až když se znovu posadím na motorku,“ řekl australský jezdec tovární Ducati. „Tento týden jsme pro to dělali maximum, ale není záležitost, která by se jen tak lehce překonala. Uvidíme zítra, zda budeme muset cokoliv měnit. Podíváme se také na pozici řídítek.“

Čtyřiadvacetiletý Australan závěrem řekl: „Všichni se nyní koncentrují na svou práci. Stále se snažíme o vítězství v závodu, které už mělo být dávno. Prioritou je tedy tento víkend a tento závod. S pokrokem, který se nám v poslední době podařil doufám, že tady získáme požadovaný výsledek.“

Dalším, kdo na tiskové konference v Barceloně hovořil byl Ben Spies, který si viditelně polepšil v posledních dvou závodech, kde obsadil třetí a čtvrté místo. V Barceloně bude jezdec Monster Tech 3 čelit opět nové výzvě, ale to je pro Američana vlastně celá letošní sezona.

„Po třetím místě ze Silverstonu a čtvrtém z Assenu jsou očekávání stále vyšší!“ řekl Ben Spies. „Dáme do toho maximum jako vždy a uvidíme, co s tím můžeme udělat. Dosud to šlo dobře, jsem spokojený s pokrokem jakého jsme dosáhli a potřebujeme si tuto tendenci udržet. Assen byl dobrý, ale byl jsem radši za to, jak jsem jezdil v závěru závodu. V Katalánsku to vezmeme trénink po tréninku.“

Forma Aleixe Espargara rovněž viditelně vzrostla a jako další Španěl na startovním roštu se i nováček u Pramac Racingu pokusí ve své domácí Grand Prix o maximum. „V prvních dvou závodech jsem chyboval, ale v posledních čtyřech už to bylo mnohem lepší a já se zlepšil,“ řekl Espargaró. „Ducati se mi líbí čím dál tím více a snažím se vymazat ztrátu na nejlepší.“

18:35 | Jorge Navarro prodloužil s týmem Gresini. Pojede s nimi ve třídě Moto2 i v následujícím roce.
13. srpna | Dle aktuálních informací si při pádu v první zatáčce Quartararo zlomil pravou vřetenní kost a Xavier Simeon má zlomenou pažní kost.
13. srpna | Start závodu Moto2 a velký pád: odkaz
13. srpna | Oliveirův velký pád: odkaz
13. srpna | Celkem 23 z 32 jezdců Moto3 dostalo penalizaci za nezodpovědnou jízdu. Tentokrát se ovšem nejedná o posun na roštu, ale o 500 eur.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem v…

Ducati se v Rakousku daří. Loni na tomto okruhu zvítězil Iannone na Ducati a nyní se raduje Dovi. Márquez se sice hodně snažil, ale nakonec dojel druhý. Na podium vystoupil i Pedrosa.

13.  8.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: Rakouskou pole position vybojoval Márquez

MotoGP: Rakouskou pole position vybo…

V Rakousku se z prvního místa do závodu vydá Marc Marquez. Společnost mu v první řadě budou dělat jezdci Ducati - Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo.

12.  8.  2017 | | 3 N/A
MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Marc Márquez

MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Mar…

V Rakousku je nyní sucho. Časy do první trojici v sobotu dopoledne zajeli Marc Márquez, Johann Zarco a Andrea Iannone.

12.  8.  2017 |
MotoGP: V neděli dopoledne kraloval Dovizioso

MotoGP: V neděli dopoledne kraloval …

Andrea Dovizioso je nejrychlejším mužem nedělního warm upu. V první trojici skončili i Marc Márquez a Maverick Viňales.

13.  8.  2017 |
Moto3: Z pole position v Rakousku vyrazí Rodrigo

Moto3: Z pole position v Rakousku vy…

Start z první řady si dnes v Rakousku zajistili Gabriel Rodrigo, Joan Mir a Juanfran Guevara. Pro Rodriga to je druhá pole position v řadě. Aktualizace: Mirův nejlepší čas byl nakonec smazán, takže se jezdec posouvá na desáté místo. Z první řady tak nakonec vyjedou Rodrigo, Guevara a Canet.

12.  8.  2017 |