Tisková konference na okruhu Phillip Island

Tiskové konference na okruhu Phillip Island v Austrálii se zúčastnil domácí Casey Stoner, Andrea Dovizioso z Repsol Hondy, Valentino Rossi a Jorge Lorenzo z Fiat Yamahy a Toni Elías z Gresini Racing Moto2.
Tisková konference na okruhu Phillip Island

Jorge Lorenzo na tiskové konferenci působil velmi uvolněným dojmem a není se čemu divit, když jen před pár dny oslavil mistrovský titul v královské kubatuře MotoGP. Nicméně to neznamená, že by své ambice vyhrát závod v Austrálii nějak změnil, naopak, chce získat pro Yamahu první vítězství v osmistovkách.

„Situace je nyní kompletně jiná, necítím žádný tlak, protože nepotřebuji nutně získat body pro zisk titulu,“ řekl Lorenzo. „Chci sezonu dokončit vítězstvím v závodech, takže tento víkend dám do toho maximum.“

Valentino Rossi zase v Malajsii oslavil své první vítězství od doby, kdy naposledy vyhrál zahajovací Grand Prix sezony v Kataru a ukončil tak nejdelší období bez vítězství ve své závodní kariéře. Do Austrálie přiletěl s odhodláním porazit na domácí půdě Casey Stonera, ale ohledně termínu operace ramene, zatím rozhodnutý není.

„Doufám, že v Austrálii dokážu závodit na sto procent. Papírově to pro moje rameno vypadá dobře a přesto, že je tu spousta rychlých změn směru není tu tolik úseků s intenzivním brzděním. Uvidíme,“ řekl Rossi. „Dráha na Phllip Islandu je úžasná. Je to něco jiného ve srovnání s ostatními okruhy. Je velmi rychlá a je tu důležité najít správnou stopu. Není tu jednoduché najít správné vyvážení mezi rychlými a pomalými zatáčkami, ale to je to, co tu dělá závodění úžasným a zejména v případě MotoGP.“

Casey Stoner naposledy závod v Malajsii nedokončil, když hned v úvodu spadl. Proto je víc než motivován toto odčinit na domácí půdě, kde je králem Phillip Islandu už poslední tři sezony. Rovněž z jeho strany je důležité porazit Rossiho, protože oba jezdce nyní dělí jen jeden jediný bod.

„Tři závody zpátky to pro nás nevypadalo moc dobře, protože jsme měli s motocyklem problémy v oblastech, které jsou pro Phillip Island důležité,“ řekl Stoner. „Ale v posledních třech závodech jsme dosáhli takových zlepšení, takže to pro nás tento víkend vypadá nadějně. Je dobře, že někdy na Phillip Islandu závodíme v chladnějších podmínkách, ale co je na tomto okruhu nejlepší, tak rozhodně rychlé zatáčky!“

Andrea Dovizioso přijíždí do Austrálie po dvou úspěšných závodech v Japonsku a Malajsii, kde obsadil pokaždé druhou příčku. V průběžném hodnocení mu patří pátá pozice a na své soupeře Stonera s Rossim, ztrácí minimum. Ital věří, že technický komplet Hondy je na skvělé úrovni a také on by na Phillip Islandu rád vyhrál.

„Našim cílem je vyhrát,“ řekl na úvod Dovizioso. „V posledních dvou závodech jsme odvedli dobrou práci a byli schopni bojovat o vítězství. Bylo to opravdu těsné. Vyhrát tady bude těžké, protože Casey je na Phillip Islandu silný, stejně jako Lorenzo a Vale, který je teď znovu konkurenceschopný, ale rozhodně se o to pokusím.“

Spolu s jezdci královské kubatury odpovídal na otázky novinářů také čerstvý světový šampion Moto2 Toni Elías, který si stejně jako Jorge Lorenzo v Malajsii zajistil tři závody před koncem sezony titul mistra světa.

„Poprvé vím, jaký je to pocit být mistrem světa. Bylo to velmi příjemné,“ řekl Elías. „Byla to také spousta práce, hlavně s tiskem, ale našel jsem si čas vše oslavit s týmem a rodinou. Phillip Island není zrovna jedn z mých oblíbených okruhů, protože jsem tu měl problémy v MotoGP, ale v neděli budu bojovat o vítězství v Moto2.“

18:35 | Jorge Navarro prodloužil s týmem Gresini. Pojede s nimi ve třídě Moto2 i v následujícím roce.
13. srpna | Dle aktuálních informací si při pádu v první zatáčce Quartararo zlomil pravou vřetenní kost a Xavier Simeon má zlomenou pažní kost.
13. srpna | Start závodu Moto2 a velký pád: odkaz
13. srpna | Oliveirův velký pád: odkaz
13. srpna | Celkem 23 z 32 jezdců Moto3 dostalo penalizaci za nezodpovědnou jízdu. Tentokrát se ovšem nejedná o posun na roštu, ale o 500 eur.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem v…

Ducati se v Rakousku daří. Loni na tomto okruhu zvítězil Iannone na Ducati a nyní se raduje Dovi. Márquez se sice hodně snažil, ale nakonec dojel druhý. Na podium vystoupil i Pedrosa.

13.  8.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: Rakouskou pole position vybojoval Márquez

MotoGP: Rakouskou pole position vybo…

V Rakousku se z prvního místa do závodu vydá Marc Marquez. Společnost mu v první řadě budou dělat jezdci Ducati - Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo.

12.  8.  2017 | | 3 N/A
MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Marc Márquez

MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Mar…

V Rakousku je nyní sucho. Časy do první trojici v sobotu dopoledne zajeli Marc Márquez, Johann Zarco a Andrea Iannone.

12.  8.  2017 |
MotoGP: V neděli dopoledne kraloval Dovizioso

MotoGP: V neděli dopoledne kraloval …

Andrea Dovizioso je nejrychlejším mužem nedělního warm upu. V první trojici skončili i Marc Márquez a Maverick Viňales.

13.  8.  2017 |
Moto3: Z pole position v Rakousku vyrazí Rodrigo

Moto3: Z pole position v Rakousku vy…

Start z první řady si dnes v Rakousku zajistili Gabriel Rodrigo, Joan Mir a Juanfran Guevara. Pro Rodriga to je druhá pole position v řadě. Aktualizace: Mirův nejlepší čas byl nakonec smazán, takže se jezdec posouvá na desáté místo. Z první řady tak nakonec vyjedou Rodrigo, Guevara a Canet.

12.  8.  2017 |