Tisková konference na okruhu Sepang

Průběžně vedoucí jezdec Jorge Lorenzo společně se svým největším rivalem Danim Pedrosou byli doplněni trojicí závodníků Álvarem Bautistou, Valentinem Rossim a Calem Crutchlowem na tiskové konferenci k 16. podniku světového šampionátu MotoGP s oficiálním názvem Malaysian Motorcycle Grand Prix.
Tisková konference na okruhu Sepang

Čistě matematicky by už zde mohl Jorge Lorenzo v barvách továrního týmu Yamahy získat titul, ale čísly se teď nechce moc zabývat: „Ano, je to možné, ale také by to bylo velmi těžké. Takže o tom takhle nepřemýšlím. Teď se budu snažit především na maximum využít svůj potenciál, ať už v trénincích, tak hlavně v závodě. Musím zůstat soustředěný a v neděli si připsat nějaké body. V Japonsku jsme ze sebe vydali všechno, co jsme měli, abych závod vyhrál. V trénincích jsem byl dobrý. V závodě jsem se pokusil o únik, ale nebylo to možné a já skončil na druhém místě."
„Tady by se to možná mohlo změnit – jiná trať, jiné podmínky a jiné okolnosti. Uvidíme zítra. Sepang je dlouhá trať, široká a obvykle je tu velmi horko, takže motorka je míň výkonná, což cítíte při výjezdu ze zatáček. Je tu všechno – dlouhé i pomalé zatáčky a šikany – kompletně všechno."

Vítězství v závodě ještě udrží šanci Daniho Pedrosy z týmu Repsol Honda na zisk titulu šampióna letošní sezóny: „Obvykle jsem byl na této trati dobrý. Sepang je trať, kterou většina jezdců dobře zná, protože sem poměrně často v průběhu sezóny jezdí. Měl jsem tu pár velmi dobrých závodů. Zajisté bude opět důležité zachovat soustředění a co nejlépe využít všech tréninků, abychom se ujistili, že motorka pracuje dobře. Jediný způsob jak si to ověřit, je být v každém kole co nejlepší."

Álvaro Bautista, který s týmem San Carlo Honda Gresini bude hájit své páté místo v šampionátu, je velkým fanouškem okruhu v Sepangu: „Sepang je moje oblíbená trať. Vyhrál jsem tu ve stopětadvacítkách i ve čtvrtlitrech, k tomu jsem získal ještě nějaká pódia. I v kategorii MotoGP jsem zde získal jedno ze svých nejlepších umístění, takže je jasné, že mám tuto trať rád, no o víkendu uvidíme. Momentálně se v MotoGP cítím velmi dobře, minulý závod se vydařil a dobře jsme si vedli už od prvního dne víkendu. Takže očekávám, že budeme pokračovat v těchto výsledcích a snažit se být co nejvíce konkurenceschopnými tak, jak tomu bylo v Motegi."

Šestinásobný vítěz na této trati, jezdec týmu Ducati Valentino Rossi, nejdříve hovořil o Marcu Simoncellim, příteli, který zde zahynul a jehož památka byla během dne na okruhu uctěna: „Bylo to jako vždycky – velmi zvláštní. Ale všichni, celý paddock, přišli k zatáčce číslo 11, kde loni Marco havaroval. Bylo to velice silné. Uplynul již rok, ale když se stane tohle, čas vám nepomůže to pochopit – je to stále jako ten první den...i proto, že nám v každém běžném dnu a především v paddocku Marco hrozně chybí." foto1, foto2
Na téma okruh Valentino poznamenal: „Je to skvělý okruh, jeden z nejlepších v průběhu sezóny. Všichni jezdci zde stráví během roku zhruba jeden měsíc. Spočítali jsme si, že jsme tu v průběhu posledních 10 let najeli kolem 25 000 km. Takže je jasné, že to tady každý velmi dobře zná. Závodit tu je velkým potěšením, protože Sepang je jedna z nejzábavnějších tratí v MotoGP. Má správnou velikost, je široká a jak říká Jorge, má prostě kompletně všechno."

Myšlenky na zklamání z prázdné nádrže a nedokončeného závodu v Motegi nechal za sebou Cal Crutchlow z týmu Hervého Poncharala Monster Yamaha Tech3: „Motegi bylo jedno velké zklamání, měli jsme závod nadějně rozjetý. Během celého víkendu jsme se obrovsky zlepšovali a tým odvedl výbornou práci. Každý večer jsme zhodnotili naši situaci a přicházeli jsme na další vylepšení. Na závod jsme byli připraveni skvěle. Škoda, že jsme nepočítali s tím, že bych mohl jet tak rychle. Dopadlo to, jak dopadlo, v podstatě jsme nedokončili závod. Ale je dobře, že jsme s Álvarem bojovali. To je to, co šampionát potřebuje, co fanoušci chtějí a co chtějí také jezdci. Pokaždé chceme těsné souboje a v Japonsku to byla dobrá bitva."
„Ano, okruh znám – čím víc kol tu zajedete, tím víc jej dokážete ocenit a víc a víc si na něj zvykáte. Je to dlouhý okruh, kde, pokud ideálně netrefíte stopu v zatáčkách, ztratíte soustu času. V příštích pár dnech se budeme snažit přinést to nejlepší a těšit se na nedělní závod. Určitě nás čeká zábavný víkend."

 

20:38 | Danny Kent v Německu nahradí zraněného Antonelliho. odkaz
10:37 | Alex Márquez bude pokračovat s týmem EG 0,0 Marc VDS v kategorii Moto2 i příští rok. odkaz
25. června | Závodem MotoGP dnešní program v Assenu nekončí. Ve 14:30 nás ještě čeká závod Moto2.
25. června | Mezi čtyřmi prvními jezdci v průběžném pořadí třídy MotoGP je jen 11 bodů rozdíl.
25. června | Rossi má nejdelší vítěznou kariéru napříč kategoriemi - vítězí už 20 let a 313 dní. odkaz

Harmonogram

GP Německa, Sachsenring
Pátek 30. června
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:05–15:50
Sobota 1. července
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto 3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 2. července    
Moto3 warm up   08:40–09:00
Moto2 warm up   09:10–09:30
MotoGP warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
Moto2 závod   12:20
MotoGP závod   14:00

Nejčtenější články

MotoGP: Po více než ročním čekání se výhry dočkal Rossi, Abraham sedmý

MotoGP: Po více než ročním čekání se…

Valentino Rossi si v nizozemském závodě, který byl ovlivněn počasím, vyjel další výhru kariéry. Na tuto výhru čekal více než rok. Naposledy zvítězil loni v Katalánsku. Na podium dnes Rossiho doprovodili Petrucci a Márquez.

25.  6.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: První pole position si v královské kubatuře vyjel Zarco

MotoGP: První pole position si v krá…

Johann Zarco se dnes v Assenu dočkal své první pole position v královské kubatuře. Spolu s ním vyjedou z první řady i Marc Márquez a Danilo Petrucci.

24.  6.  2017 |
MotoGP: Odpolední nizozemský trénink ovládl Viňales

MotoGP: Odpolední nizozemský trénink…

V pátečním odpoledním tréninku se do čela posunul Maverick Viňales. Dále se umístili Jonas Folger a Marc Márquez.

23.  6.  2017 |
Moto2: Přerušenou kvalifikaci ovládl Morbidelli, Baldassarri měl těžký pád

Moto2: Přerušenou kvalifikaci ovládl…

Kvalifikace Moto2 byla přerušena kvůli Baldassarriho těžkému pádu. Jezdec míří do nemocnice na podrobnější vyšetření. Start z první řady si zajistili Franco Morbidelli, Takaaki Nakagami a Thomas Lüthi.

24.  6.  2017 |
Morbidelli přestupuje do MotoGP

Morbidelli přestupuje do MotoGP

Již je oficiálně potvrzeno, že Franco Morbidelli pojede příští rok u týmu EG 0,0 Marc VDS v královské kubatuře.

25.  6.  2017 |