Tisková konference na okruhu v Montmeló

Tradiční předzávodní tiskové konference se v Katalánsku zúčastnil aktuální lídr šampionátu Jorge Lorenzo, k němuž se připojili Dani Pedrosa, Valentino Rossi, Stefan Bradl a Yonny Hernandez.
Tisková konference na okruhu v Montmeló

Jezdec továrního týmu Yamahy Jorge Lorenzo, plný elánu díky dominantnímu vítězství v mokrém Le Mans, vede nyní tabulku jezdců s náskokem 8 bodů. Katalánský okruh přinesl Španělovi úspěch v podobě jednoho prvního a dvou druhých míst, která zde získal v posledních třech letech.
„Přijel jsem sem v dobré náladě. Jsem velmi motivovaný a šťastný. Je to můj domácí závod, neboť přestože pocházím z Mallorky, žiju už dlouho v Barceloně. Je to také okruh, kde jsem měl v minulosti skvělé výsledky. Předpokládám, že mé litrové M1 bude okruh sedět. Doufáme, že nám bude počasí přát, budeme mít dobré podmínky. Pokud ale třeba zaprší, myslím, že si povedeme také dobře.

Tato sezóna je velmi obtížná, na špici s Danim a Caseym tvrdě soupeříme. Závody mají velmi vysoké tempo a jsou fyzicky náročné. Chcete-li být v čele, nesmíte ztratit koncentraci, po celou dobu je nutné jet na limitu a samozřejmě nehavarovat. Tohle vše spojit do jednoho celku je vždy těžké, ale jsem o něco starší a zkušenější než v minulých letech, což mi tuhle práci trochu usnadňuje."

Dani Pedrosa (Repsol Honda) vynechal kvůli zranění klíční kosti loňský závod. Jeho předsevzetím pro víkendový závod je především vymazání bodového rozdílu mezi ním a týmovým kolegou Casey Stonerem a současně chce dostihnout co nejtěsněji Jorge Lorenza. To vše mu může splnit vítězství v závodě před domácím publikem. Dani řekl: „Jsem šťastný, že jsem tady. Měli jsme skvělý start do sezóny, ačkoliv poslední závod nebyl úplně ideální. Minulý rok jsem zde nezávodil, vše jsem mohl sledovat pouze v televizi, a to opravdu není super pocit. Okusil jsem zde vítězství ve všech třech kategoriích a i tentokrát chci získat ten nejlepší výsledek. Zdejší trať je náročná především na motocykl a pneumatiky, musíte zde mít dobré nastavení. Jak řekl  Jorge, je důležité udržet tempo a jet po celou dobu na limitu."

Valentino Rossi, jezdec týmu Ducati, osvěžený zkušenostmi z privátního testu v Mugellu uvedl, že jejich hlavním cílem je zjištění, zda se na motocyklu v suchých podmínkách projeví pokrok. Ital na tiskové konferenci řekl: „Minulý týden jsme byli v Mugellu a měli jsme tam štěstí na počasí. Díky tomu jsme mohli vyzkoušet některé nové věci, které mají zlepšit naši rychlost a výkon na suchu. Vyzkoušeli jsme jinou kyvnou vidlici a pro lepší akceleraci nějaká vylepšení v elektronice. Abychom zjistili, zda jsme skutečně pokročili kupředu, musíme počkat na zítřek. Už víme, že jsme rychlí v dešti, teď je naším cílem být rychlejší i na suchu. Zdejší okruh je jeden ze tří mých nejoblíbenějších okruhů. Závodím tu rád a miluji atmosféru, kterou vytváří zdejší fanoušci."

Z týmu LCR Honda MotoGP se tiskovky zúčastnil pátý nejlepší jezdec z minulého závodu – Stefan Bradl. Zmíněné umístění v Le Mans je pro nováčka kategorie MotoGP jeho dosavadním nejlepším výsledkem v premiérovém roce. Německý jezdec se bude snažit udržet svůj výkonnostní progres: „Když přijedeme na trať, kde jsme netestovali, je pro mě pátek těžkým dnem. Můžu vycházet pouze ze zkušeností, které jsem zde získal s Moto2. Je potřeba přizpůsobit maličkosti a pokusit se je skloubit dohromady, ale tuto trať mám opravdu rád. Pro  motocykl MotoGP je to dobrá trať. My doufáme, že nám zde bude přát počasí."

Yonny Hernandéz (Avintia Blusens) je vůbec prvním Kolumbijcem v historii, který si připsal body ve třídě MotoGP. Tým je v Katalánsku na domácí půdě a Yonny se bude snažit o opět solidní výkon: „Cítím se tu jako doma, protože můj tým pochází odsud. Na této trati se cítím velice dobře a tak očekávám dobrý závod a výsledek, pro který se budu snažit udělat to nejlepší. Rád bych ho věnoval svému týmu a své rodině. Sdílet trať s Valentinem, Lorenzem a Pedrosou je pro mě jako sen."

Na závěr tiskové konference byli Lorenzo a Pedrosa dotázání na jejich nyní zdánlivě přátelský vztah, na který jsme v minulosti nebyli zvyklí. Ve své reakci Lorenzo zavtipkoval: „V roce 2003 jsme byli nepřátelé, v roce 2005 ještě větší a pak v roce 2008 největší. Teď se můžeme obejmout (po závodě v Kataru)....možná se za tři roky můžeme i vzít."

 

13. srpna | Dle aktuálních informací si při pádu v první zatáčce Quartararo zlomil pravou vřetenní kost a Xavier Simeon má zlomenou pažní kost.
13. srpna | Start závodu Moto2 a velký pád: odkaz
13. srpna | Oliveirův velký pád: odkaz
13. srpna | Celkem 23 z 32 jezdců Moto3 dostalo penalizaci za nezodpovědnou jízdu. Tentokrát se ovšem nejedná o posun na roštu, ale o 500 eur.
13. srpna | Tým Aspar Moto3 pojede od roku 2018 s motocykly KTM.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem v…

Ducati se v Rakousku daří. Loni na tomto okruhu zvítězil Iannone na Ducati a nyní se raduje Dovi. Márquez se sice hodně snažil, ale nakonec dojel druhý. Na podium vystoupil i Pedrosa.

13.  8.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: Rakouskou pole position vybojoval Márquez

MotoGP: Rakouskou pole position vybo…

V Rakousku se z prvního místa do závodu vydá Marc Marquez. Společnost mu v první řadě budou dělat jezdci Ducati - Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo.

12.  8.  2017 | | 3 N/A
MotoGP: Po dešti se jezdci na dráhu moc nehnali, nejrychlejší Dovi

MotoGP: Po dešti se jezdci na dráhu …

V závěru tréninku Moto3 začalo pršet, takže jezdci MotoGP měli v úvodu také mokrou dráhu a většina z nich moc nespěchala z boxů. Nejlepší časy nakonec zajeli Dovi, Viňales a Pedrosa.

11.  8.  2017 |
MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Marc Márquez

MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Mar…

V Rakousku je nyní sucho. Časy do první trojici v sobotu dopoledne zajeli Marc Márquez, Johann Zarco a Andrea Iannone.

12.  8.  2017 |
MotoGP: V neděli dopoledne kraloval Dovizioso

MotoGP: V neděli dopoledne kraloval …

Andrea Dovizioso je nejrychlejším mužem nedělního warm upu. V první trojici skončili i Marc Márquez a Maverick Viňales.

13.  8.  2017 |