Tisková konference na okruhu v portugalském Estorilu

V portugalském Estorilu odpovídala ve čtvrtek odpoledne na otázky novinářů pětice jezdců královské kubatury MotoGP Jorge Lorenzo, Valentino Rossi, Dani Pedrosa, Casey Stoner a Marco Simoncelli.
Tisková konference na okruhu v portugalském Estorilu

Španěl Jorge Lorenzo si svůj první titul mistra světa zajistil před třemi týdny v Malajsii, takže do předposledního víkendu sezony nastupuje bez jakéhokoliv tlaku, ale s odhodláním vyhrát. V posledních dvou letech totiž v Estorilu závod třídy MotoGP vyhrál, pokaždé po startu z pole position a tuto neděli by rád docílil hattricku.

„Mám na Estoril hezké vzpomínky, zejména v případě MotoGP,“ uvedl Jorge Lorenzo v tiskovém středisku závodního okruhu na jihu Portugalska. „V minulosti jsem tu byl rychlý, ale teď to je nová sezona, nový ročník, takže uvidíme, jak to dopadne v prvním tréninku.“

„Na Phillip Islandu jsem se snažil na maximum a myslím, že jsem tam zajel dobrý závod, ale problém byl v tom, jak rychlý byl Casey, což znamenalo, že jsem dokázal dojet pouze druhý v pořadí,“ pokračoval Španěl. „Doufám, že v Estorilu budu mít víc příležitostí, abych bojoval o vítězství.“

Pozornost Jorge Lorenza je zaměřena čistě na výkon v závodu, pozornost jeho rivalů Casey Stonera a Valentina Rossiho na celkové druhé místo v šampionátu. O stříbro budou bojovat s Danim Pedrosou, který je nyní zraněný a bude mít co dělat, aby si titul vicemistra udržel.

Pětadvacetiletý Dani Pedrosa v posledních třech letech bodoval v Estorilu pozicemi na stupních vítězů, ale tentokrát se jeho pozornost zaměří hlavně na udržení druhého místa v průběžném hodnocení šampionátu. „Pokud se zraníte je to těžké a pokud je to mezi závody pak je to stresující,“ řekl Pedrosa.

„Vynechal jsem tři závody. Návrat v Austrálii nevyšel, ale přinejmenším jsem se o to pokusil,“ pokračoval jezdec Repsol Hondy. „Teď jsou to od nehody čtyři týdny a měl bych být v lepší formě než v Austrálii. Tento týden jsem pracoval v bazénu a už můžu pohybovat krkem, což je úžasně velké zlepšení, takže věřím, že o víkendu dokážu zvládnout víc kol a zajet dobrý závod. V posledních dvou týdnech jsem neseděl na žádné motorce, jen se snažil maximalizovat svůj výkon a zítra zjistíme výsledek.“

Casey Stoner po velmi přesvědčivém vítězství v Austrálii směřuje do Portugalska s vysokými ambicemi. Na portugalském okruhu si v MotoGP zajel dvakrát na stupně vítězů a s formou, kterou disponuje v závěru letošního šampionátu bude bojovat o další. Jezdec tovární Ducati je dvacet tři bodů za Pedrosou a jeho šance v boji o druhé místo jsou vzhledem k situaci velmi vysoké.

„Po posledním víkendu v Austrálii nemůžeme žádat víc,“ uvedl Casey Stoner. „Byla to náročná a těžká sezona, ale poslední čtyři závody byly pro nás skutečně velmi pozitivní. Pro nás je nyní hlavní  udržet si třetí místo v šampionátu. Mohli jsme být výš, ale letos tu bylo až příliš chyb. Do konce zbývají dva závody, takže se pokusíme odvést to nejlepší, co je v našich silách.“

Osm bodů za Casey Stonerem je Valentino Rossi, který po zranění z Mugella postupně získává potřebné tempo a v posledních závodech už bojuje o přední příčky. Jednatřicetiletý Ital je s pěti vítězstvími v MotoGP nejúspěšnějším jezdcem okruhu v Estorilu, ale loni skončil čtvrtý, což bylo poprvé po deseti letech.

„Poslední tři závody pro mě nebyly špatné,“ uvedl Valentino Rossi. „Podařilo se nám podat celkem dobrý výkon, zajet dobrý závod a pokaždé se umístit na stupních vítězů. Musím se pokusit dokončit poslední dva závody sezony na špici.“

„Je to těžká dráha, víc jako silnice, ale velmi zajímavá, protože je tam hodně změn v převýšení a také náročné zatáčky,“ pokračoval Ital. „Rameno mi zkontrolovali v Itálii, jeho stav je stejný jako byl předtím, takže budu schopný letošní sezonu dokončit. Jsem moc rád, protože předtím jsem si nebyl jistý.“

Rossi také během tiskové konference potvrdil souhlas Yamahy s jeho testem Ducati po závodu ve Valencii, 7. listopadu 2010. „Chci Yamaze poděkovat, že mi umožnila, abych s Ducati absolvoval tento test ve Valencii. Teď jen doufáme, že vyjde dobré počasí! Po skončení testu odletím rovnou do Itálie, kde podstoupím operaci ramene.“

Jezdec týmu San Carlo Honda Gresini Marco Simoncelli v Estorilu skončil druhý v roce 2008 a v roce 2009 už závod čtvrtlitrové kubatury vyhrál. Letos poprvé pojede na stroji třídy MotoGP, ale s jeho postupně se zvyšující formou, konzistentním rytmem po celý závod a ambicemi podat maximálně možný výkon není zcela bez šance si v Estorilu zajistit svůj nejlepší výsledek sezony.

„Sezona pro nás nezačala moc dobře, ale postupně jsme se zlepšovali, závod po závodu a poslední tři pro nás byly velmi pozitivní,“ uvedl Marco Simoncelli, jenž by rád sezonu ukončil třeba výsledkem na stupních vítězů. „V Motegi jsem bojoval o páté místo s Edwardsem, Sepang byl také dobrý závod a v Austrálii jsem si soupeřil s Valentinem, Haydenem a Spiesem.“

12:25 | Tony Arbolino nebude příští rok pokračovat s týmem Sic58, ale přestoupí ke Snipers Týmu, kde nahradí Fenatiho, který odchází do Moto2.
12:09 | Na okruhu v Motegi se bude jezdit MotoGP minimálně do roku 2023.
11:35 | NEWS: Karel Abraham will continue with @asparteam in 2018 📝 #MotoGP odkaz
11:35 | Karel Abraham zůstane u Aspara i příští rok.
17. srpna | Jorge Navarro prodloužil s týmem Gresini. Pojede s nimi ve třídě Moto2 i v následujícím roce.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

MotoGP v Rakousku 2017: Ohlasy prvních pěti v cíli

MotoGP v Rakousku 2017: Ohlasy první…

Po Brně se jezdci hned vydali do Rakouska, kde se odehrála velká bitva mezi Dovim a Márquezem. Vítězně z ní nakonec vyšel Dovi. Márquez dojel druhý a na podium se dostal i Dani Pedrosa.

15.  8.  2017 |
Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již potvrzen

Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již …

Zástupci FIM a Dorny v pondělí 23. ledna 2017 potvrdili konečnou verzi kalendáře MotoGP pro letošní rok. Oproti poslední verzi k žádným změnám termínu nedošlo, pouze závod ve Velké Británii na okruhu Silverstone je již s definitivní platností potvrzen.

24.  1.  2017 |
Ohlédnutí za brněnskou Grand Prix 2017

Ohlédnutí za brněnskou Grand Prix 20…

Ani letos nebude chybět stručné ohlédnutí za brněnským závodem. Jako vždy se opět jedná o mé osobní dojmy a zážitky.

18.  8.  2017 |
MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem v…

Ducati se v Rakousku daří. Loni na tomto okruhu zvítězil Iannone na Ducati a nyní se raduje Dovi. Márquez se sice hodně snažil, ale nakonec dojel druhý. Na podium vystoupil i Pedrosa.

13.  8.  2017 | | 9 N/A
Abraham si z Rakouska veze dva body

Abraham si z Rakouska veze dva body

V rakouském závodě se sice Abraham dlouho pohyboval na dvanácté příčce, ale v závěru už měl příliš opotřebované pneumatiky, takže klesl na čtrnácté místo.

14.  8.  2017 |