Tisková konference před americkou Grand Prix

Tiskové konference před zahájením závodního víkendu v Laguně Sece se zúčastnili jezdci Valentino Rossi, Jorge Lorenzo, Dani Pedrosa, Nicky Hayden a Ben Spies.
Tisková konference před americkou Grand Prix

Americká Grand Prix ukončí náročnou sérii pěti závodů v šesti týdnech a zároveň zahájí krátkou letní přestávku. Jorge Lorenzo se v posledních osmi závodech umístil buď na prvním nebo druhém místě a je prvním jezdcem po Valentinu Rossim, kterému se něco podobného podařilo. V Laguně Seca ale zatím nikdy nevyhrál, což má v plánu změnit o tomto víkendu. Je vedoucím jezdcem šampionátu s náskokem sedmačtyřiceti bodů.

„Mám na tuto dráhu některé bolestivé vzpomínky,“ řekl Lorenzo během tiskové konference. „V roce 2008 jsem havaroval na studených pneumatikách v první zatáčce a zranil si nohy, což znamenalo, že jsem se o dovolené musel obejít bez tance! Loni jsem na studených gumách havaroval hned dvakrát, jednou na přední pak na zadní, ale získal pole position a umístil se na stupních vítězů. Laguna je určitě zajímavé místo, odlišné od ostatních okruhů, kde závodíme, ale mám to tady rád a zejména pak ´Corkscrew´. Chci tady závodit v perfektní kondici bez zranění a doufám, že k tomu budu mít o víkendu příležitost.“

Na otázku, zda myslí na titul a ne jen na vítězství v Laguně, Lorenzo odpověděl: „Věnujete velkou pozornost vašim limitům, vědět, kde jsou, pokusit se a zůstat v jejich mezích a umístit se na pódiu, kdykoliv je to možné. Věříme, že zajedeme o víkendu dobrý závod.“

Dani Pedrosa je v této chvíli druhým mužem průběžného hodnocení šampionátu a v Laguně vyhrál závod v minule sezoně, když všem ujel a zvítězil stylem start-cíl. Je také vítězem poslední Grand Prix v Německu, takže ambice pro tento závodní víkend má vysoké.

„Několik posledních závodů pro nás dopadlo dobře a na tento závod mám velmi hezké vzpomínky z předchozího ročníku,“ pokračoval v tiskové konferenci Dani Pedrosa. „Doufám, že tento víkend si z Laguny odvezeme další dobré vzpomínky. Šampionát ještě není u konce, protože ztráta na Lorenza se ještě může vymazat. Před námi je ještě hodně závodů, ale my k tomu budeme přistupovat závod od závodu a uděláme proto maximum.“

Domácí závodník Nicky Hayden v Laguně Seca vyhrál dva závody Grand Prix a to v letech 2005 a 2006. Nyní je na pátém místě v průběžném hodnocení a připraven se svou Ducati GP10 odvést před zraky fanoušků své letošní maximum, protože od té doby tam na stupních vítězů neskončil nikdo z Američanů.

„Laguna byla vůči mě vždy laskavá a k mým bratrům také,“ uvedl Nicky Hayden, jehož bratr Roger Lee pojede stejný závod na LCR Hondě za zraněného Randy De Punieta. „Těším se na tento víkend a doufám, že tady získáme dobrý výsledek, protože to po posledních slabších výkonech potřebujeme. Prostě do toho půjdeme naplno a uvidíme, co se stane.“

Valentino Rossi se po zranění z Mugella vrátil zpátky v posledním klání na Sachsenringu a hezky si v závěru závodu MotoGP zabojoval s Casey Stonerem, který mu v poslední chvíli vzal umístění na stupních vítězů. Itala vlastní výkon příjemně překvapil a v Laguně, kde v roce 2008 vyhrál a loni skončil druhý tuší, že by to na stupně vítězů mohlo vyjít.

„Po závodu v Německu jsem neměl žádné zvláštní problémy, obzvlášť s nohou, takže jsem v dobré kondici,“ řekl Valetnino Rossi. „Důležitý bude zítřek, kdy uvidíme zda mi Laguna bude činit ohledně nohy problémy, ale pokud dokážu jezdit stejně jak na Sachsenrigu, pak tu můžeme zajet dobrý závod. Laguna je skvělá dráha a jedna z těch, které mám rád. Mám tady po boji se Stonerem v roce 2008 jedno z nejlepších vítězství kariéry. Je tam spousta levých zatáček, které by mi nemusely činit problémy, ale ´Corkscrew´ může být problém. Uvidíme.“

Pro Bena Spiese, dalšího z domácích závodníků, je dráha v Laguně Seca místem, kde už jednou na motocyklu MotoGP závodil. V roce 2008 tam jel v sedle Suzuki a skončil osmý, takže věří, že tento víkend dokáže zvládnout ke spokojenosti všech.

„Laguna pro mě byla vždy neobyčejná dráha, dokonce už v době, kdy jsem tu jezdil v sériích AMA,“ řekl Ben Spies. „Dráha je na motocyklu MotoGP trošku jiná, ale pro jednou bude fajn od pátku pracovat na jeho nastavení než se muset učit trať. Pokaždé chcete zajet svůj nejlepší výsledek ve vašem domácím závodu. Každý víkend se snažíte na sto deset procent, ale doma opravdu chcete získat maximum.“

Yamaha připravila pro stroje Monster Tech 3 dlouho očekávané technické zlepšení, ale Ben Spies nedokázal tyto zlepšení přesně specifikovat. „Nevím přesně o co tam jde, ale věřím, že od Yamahy dostaneme něco, co mi během tohoto víkendu trošku usnadní práci,“ řekl závěrem Spies, který spolu s Edwardsem mají také připravenou speciální barevnou kombinaci pro tento víkend.

13. srpna | Dle aktuálních informací si při pádu v první zatáčce Quartararo zlomil pravou vřetenní kost a Xavier Simeon má zlomenou pažní kost.
13. srpna | Start závodu Moto2 a velký pád: odkaz
13. srpna | Oliveirův velký pád: odkaz
13. srpna | Celkem 23 z 32 jezdců Moto3 dostalo penalizaci za nezodpovědnou jízdu. Tentokrát se ovšem nejedná o posun na roštu, ale o 500 eur.
13. srpna | Tým Aspar Moto3 pojede od roku 2018 s motocykly KTM.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem v…

Ducati se v Rakousku daří. Loni na tomto okruhu zvítězil Iannone na Ducati a nyní se raduje Dovi. Márquez se sice hodně snažil, ale nakonec dojel druhý. Na podium vystoupil i Pedrosa.

13.  8.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: Rakouskou pole position vybojoval Márquez

MotoGP: Rakouskou pole position vybo…

V Rakousku se z prvního místa do závodu vydá Marc Marquez. Společnost mu v první řadě budou dělat jezdci Ducati - Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo.

12.  8.  2017 | | 3 N/A
MotoGP: Po dešti se jezdci na dráhu moc nehnali, nejrychlejší Dovi

MotoGP: Po dešti se jezdci na dráhu …

V závěru tréninku Moto3 začalo pršet, takže jezdci MotoGP měli v úvodu také mokrou dráhu a většina z nich moc nespěchala z boxů. Nejlepší časy nakonec zajeli Dovi, Viňales a Pedrosa.

11.  8.  2017 |
MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Marc Márquez

MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Mar…

V Rakousku je nyní sucho. Časy do první trojici v sobotu dopoledne zajeli Marc Márquez, Johann Zarco a Andrea Iannone.

12.  8.  2017 |
MotoGP: V neděli dopoledne kraloval Dovizioso

MotoGP: V neděli dopoledne kraloval …

Andrea Dovizioso je nejrychlejším mužem nedělního warm upu. V první trojici skončili i Marc Márquez a Maverick Viňales.

13.  8.  2017 |