Tisková konference před australskou Grand Prix

Mezi novináře přišli Stoner, Vermeulen, Rossi, Lorenzo a Pedrosa.
Klepněte pro větší obrázekOficiální tiskové konference se ve čtvrtek na australském okruhu Phillip Island zúčastnila pětice jezdců královské kubatury Casey Stoner, Chris Vermeulen, Valentino Rossi, Jorge Lorenzo a Dani Pedrosa.

Vedoucím jezdcem světového šampionátu je Valentino Rossi a ten se také jako první ujal slova, když uvedl: „S třemi závody těsně za sebou je to nyní klíčový moment sezony a nyní uvidíme, kdo se může stát mistrem světa!“

Dále šestinásobný vítěz MotoGP hovořil o závodu v Portugalsku, kde se mu tolik nedařilo a cílem projel až za týmovým kolegou Lorenzem, Australanem Stonerem a Danim Pedrosou. V Austrálii samozřejmě neočekává nic jiného než další bitvu o vedoucí příčky se stejnou trojicí svých soupeřů.

„V Portugalsku zajeli všichni tři moji hlavní soupeři skvělý závod a jejich tempo bylo opravdu na vysoké úrovni, takže to vypadá, že Pedrosa se Stonerem jsou ve velmi dobré formě k tomu, aby se pokusili a tento víkendový závod vyhráli,“ pokračoval Rossi. „Zejména Casey, který tu v posledních dvou letech vyhrál a je to jeho domácí Grand Prix, takže má obzvlášť motivaci navíc.“

Rossi předal mikrofon svému týmovému kolegovi Jorge Lorenzovi a druhý muž průběžného hodnocení královské kubatury hovořil jak vnímá současnou situaci v šampionátu on, když uvedl: „Po mém vítězství v Estorilu mám o něco větší šance bojovat o titul, protože je velký rozdíl ztrácet osmnáct a nebo třicet bodů. Ale do konce zbývají jen tři závody a myslím, že k získání titulu, budu muset všechny tři vyhrát.“

Dani Pedrosa loňský závod v Austrálii nedokončil, protože hned na začátku spadl, ale v závěru letošní sezony je v dobré formě a chce se na Phillip Islandu tentokrát ukázat ve velmi dobrém světle, aby pro sebe a svůj tým Repsol Hondy získal co nejlepší výsledek. „Jízda je tady skutečně velmi zábavná spolu s rychlými zatáčkami, které si můžete opravdu vychutnat a projet smykem. Když je ale chladněji, tak je to hodně těžké!“

Domácí jezdec Casey Stoner závodí v barvách italské tovární stáje Ducati a po návratu ze zdravotní dovolené v Portugalsku obsadil druhé místo, což je pro něho velmi dobrý impuls k tomu, aby se v domácím podniku pokusil dostat zpátky na průběžné třetí místo v šampionátu, které nyní patří Danimu Pedrosovi.

„V tomto roce jezdí všichni velmi dobře a také my měli nějaké vítězné závody, ale ne tolik kolik bychom si přáli. Motocykl mi funguje na velmi dobré úrovni a je hezké vědět, že se můžu vrátit a být znovu konkurenceschopný. Vím, že mám šanci vyhrát tento závod a vyhrát poslední tři,“ řekl Casey Stoner.

Tiskovou konferenci ukončil Stoneruv krajan Chris Vermeulen, jenž má před sebou poslední tři závody u tovární Suzuki, ale také v MotoGP. Australan v příštím roce vymění závodní prototyp GSV-R MotoGP za superbikový motocykl Kawasaki.

„Moc rád bych tuto sezonu se Suzuki ukončil tak vysoko, jak jen to bude možné. Nebude to snadné, ale budu usilovat o sedmé místo v šampionátu. Teď je tam můj týmový kolega s rozdílem jen několik bodů. To je náš cíl a pokud nám to vyjde, tak budeme spokojení,“ řekl Chris Vermeulen.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

17:36 | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
10:50 | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
10:49 | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz