Tisková konference před italskou Grand Prix

Jen několik hodin poté, co prodloužil smlouvu s Repsol Honda a stal se partnerem současného jezdce Moto2 Marca Marqueze, vystoupil Dani Pedrosa s lídrem šampionátu Jorgem Lorenzem, Casey Stonerem, Andreou Doviziosem a Valentinem Rossim na tiskové konferenci na okruhu v Mugellu.
Tisková konference před italskou Grand Prix

Dani Pedrosa, který momentálně okupuje druhé místo průběžného pořadí díky svému letošnímu prvnímu vítězství v Německu, už dříve v průběhu dne potvrdil, že podepsal smlouvu s týmem Repsol Honda. Současně potvrdil společné účinkování s jezdcem týmu Catalunya Caixa Repsol a aktuálním lídrem kategorie Moto2 Marcem Marquezem. Dani na konferenci řekl: „Bylo skvělé vyhrát závod, ten pocit byl úžasný. A potom jsme ještě společně s Hondou oznámili pokračování naší spolupráce. Pro mě je to nádherný pocit. S Repsol Hondou jsem začal závodit. A vždycky jsem závodil v barvách Repsolu.  Pokračování našeho vztahu je skvělá věc a doufáme, že budeme i v druhé polovině letošní sezóny prezentovat v jednotlivých závodech naši sílu."

„Zdejší trať je pro nás vynikající. Nepočítejme loňský rok, to jsem nebyl fit, ale před dvěma lety jsem v Mugellu vyhrál, takže se tu cítím hodně sebejistě. I Honda je zde obvykle dost dobrá, takže doufáme, že o tomto víkendu uděláme dobrý výsledek a odvedeme dobrou práci."

Jorge Lorenzo, tovární jezdec Yamahy, který ziskem druhého místa v Sachsenringu potvrdil a upevnil své postavení prozatím nejlepšího jezdce sezóny, je pevně přesvědčen, že se může v Mugellu ještě zlepšit. „V Sachsenringu jsme viděli, jak bude letos těžké bojovat s Caseym a Danim. Zdá se, že se za poslední dva závody zlepšili a že se jim podařilo najít něco, co jim dává více rychlosti. Ale my na tom taky nejsme špatně, nehledě na Sachsenring. Doufáme, že na zdejší trati ukážu, že jsem zase o něco silnější a rychlejší. Mugello se mi velmi líbí. Vyhrál jsem zde v roce 2006 a v roce 2011. Je to okruh, který může vyhovovat mému jezdeckému stylu i Yamaze. Letos zde už nebudeme tolik ztrácet na rychlosti. No, zítra uvidíme," dodal Jorge Lorenzo.

Casey Stoner, týmový kolega Pedrosy, zažil v Německu poměrně netypický pád. V Mugellu se bude snažit všechno napravit a vyjet si tolik bodů, aby se vrátil zpět na své druhé místo. „Tady v Mugellu jsme vždy poměrně rychlí. Získali jsme tu už docela dost pódiových umístění. Loni se zde všechno odvíjelo poměrně dobře. Byl jsem nadmíru spokojen se svým závodním tempem, ale něco bylo špatně s tlakem v mých pneumatikách. Vyvinulo se to tak, že na konci závodu už jsme tlak neměli žádný. Doufáme, že letos to bude jinak. Předcházející dva závody vše pracovalo velmi dobře, snažil jsem se šetřit pneumatiky tak, aby pracovaly co nejlépe po celou délku závodu. Mugello je určitě jedna z tratí, kde si to skutečně užívám. Obecně jsme teď spokojeni s naším tempem, a pokud se nám podaří udržet si ho až do konce sezóny, nemám strach z velkých bodových rozdílů na čele šampionátu."

Jezdec týmu Monster Yamaha Tech3 Andrea Dovizioso věří, že po třikrát získaném pódiovém umístění, ještě vylepší svou formu a předvede před domácím publikem dobrou show. „Přijet sem po třech pódiových umístěních znamená, že přijíždíme s velkou sebedůvěrou. Těším se na trať a především na nový asfalt. Předpokládám, že bude sedět našemu motocyklu a mému jezdeckému stylu. Ale také se zdá, že trať bude vyhovovat všem, takže to budeme mít těžké. Budeme usilovat o dobrý závod a vidíme prostor pro zlepšení. Počasí nám zřejmě bude přát, takže budeme mít šanci pracovat intenzívně na nastavení a ještě vylepšit naši rychlost."

Devětkrát v kariéře vyhrál na trati v Mugellu jezdec továrního týmu Ducati Valentino Rossi. I on předpokládá, že bude součástí skvělé podívané především pro domácí fanoušky. Přesto, když mluví o svých letošních šancích, je realistou: „V roce 2010 jsem zde měl ošklivý pád, ale jinak mám na zdejší okruh skvělé vzpomínky. Souhlasím s ostatními kluky, že místní okruh je něco fantastického a atmosféra tady je úžasná. Mnoho fanoušků se dostane poměrně blízko k trati a i díky nim se mi tu opravdu moc líbí. Jsme nuceni vyvinout maximální úsilí, abychom se pokusili být tu ještě rychlejší než dosud.  Už v Sachsenringu to nebylo tak zlé, především v závěru závodu jsem měl dobré tempo. Takže tady musíme začít lépe a pokusit se zůstat na blízku klukům na špici."

Když mluvíme o budoucnosti a o tom, co je Audi, po převzetí značky Ducati, ochotno nabídnout, Rossi poznamenal: „Po rozhovorech s Audi se cítím být šťastný. Všichni z vedení firmy jsou nadšení a chtějí se podílet na zlepšení motocyklu a tím i zlepšení naší výkonnosti. O budoucnosti budeme jednat v příštím týdnu."


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.