Tisková konference před víkendem v Estorilu

Čtvrteční tiskové konference na okruhu Autódromo Fernanda Pires da Silva v Estorilu se zúčastnila pětice jezdců MotoGP Valentino Rossi, Dani Pedrosa, Jorge Lorenzo, Casey Stoner a Álvaro Bautista.
Tisková konference před víkendem v Estorilu

Po čtyřtýdenní přestávce je tu očekávané třetí kolo šampionátu a už zítra jezdci všech tří kubatur odstartují prvními tréninky přípravu na nedělní Velkou cenu Portugalska. Součástí každého závodního víkendu je tisková konference v předvečer zahájení a ne jinak tomu bylo v případě Estorilu.

Po dvou úvodních kolech sezony, vede v královské kubatuře MotoGP Španěl a úřadující mistr světa Jorge Lorenzo. Jezdec tovární stáje Yamaha Factory Racing má v Portugalsku úspěšnou bilanci, protože od svého příchodu do MotoGP tam nepoznal soupeře, který by ho dokázal porazit. Lorenzo byl rovněž první, který si dnes odpoledne vzal slovo.

„Je to dráha, kterou mám rád,“ řekl Jorge Lorenzo na adresu okruhu, který leží necelých sedm kilometrů od pobřeží Atlantického oceánu. „Vyhrál jsem tu třikrát a také jsem tu získal své první vítězství v MotoGP. Ale letos je to jiné, pro nás teoreticky těžší ročník. Vedeme teď šampionát, protože jsme zajeli dva parádní závody, ale nyní tu jsou jiné okolnosti a jiný rok.“

Co se týče testu, který mají jezdci poprvé během rozjeté sezony na programu příští pondělí, Jorge Lorenzo závěrem dodal: „Myslím, že náš motocykl potřebujeme docela dost zlepšit a to zejména letos, ale jinak nemáme vůbec špatnou motorku, můžeme klidně bojovat o pozice na stupních vítězů a myslím, že to je právě to, co potřebujeme v boji o mistrovský titul. Rád bych tu stejně jako loni bojoval o vítězství, ale to možná nebude tak jednoduché, takže našim cílem je být první pozici, co možná nejblíže.“

Dani Pedrosa ztrácí na svého krajana Lorenza celkem devět bodů a lze říct, že i jemu se velmi dobře podařilo zahájit letošní sezonu. Bohužel v případě jezdce Repsol Hondy se v úvodních závodech objevily zdravotní potíže, takže po závodu v Jerezu musel na operaci a čtyřtýdenní volno využil k rekonvalescenci.

„Operace dopadla úspěšně a teď uvidíme, o kolik se tu dokážu zlepšit,“ řekl Dani Pedrosa. „Prodělal jsem léčbu, která v sobě zahrnovala také deset dnů, kdy jsem nedělal vůbec nic. To bylo celkem složité, protože jsem musel cvičit, abych se tu vůbec dostal, ale nemohl jsem na to tlačit příliš tvrdě.“

„Je to ještě trošku bolavé a ztuhlé, ale doufám, že to tady dostatečně vyzkouším, získám dobrý pocit a uvidíme, zda se zlepším,“ řekl závěrem jezdec tovární stáje Repsol Honda, jenž v královské kubatuře zaznamenal v Estorilu troje umístění na stupních vítězů.

Asi nejvíce sledovanými jezdci dnešního odpoledne, byla dvojice Casey Stoner a Valentino Rossi. Oba závodníci měli při posledním závodu v Jerezu mezi sebou kontakt, který Stonera vyřadil ze závodu a Rossi tím možná přišel o první stupně vítězů s Ducati.

Casey Stoner ovšem hovořil čistě k blížícímu se závodu, když řekl: „Byl jsem tu obyčejně rychlý, posledních pár let sice nebylo nejlepších, ale celkově jsme tu bývali konkurenceschopní a letos s Hondou by to mělo být navíc snadnější. Vše co nyní potřebujeme je sbírat body a dosáhnout vítězství v šampionátu.“

Valentino Rossi stejně, jako jeho kolega Stoner se k událostem z Jerezu víc nevracel. Ital má v Estorilu obdivuhodnou bilanci, když z jedenácti závodů královské kubatury tam získal umístění na stupních vítězů v celkem deseti případech, včetně pěti vítězství.

„V minulosti jsem tu zajel některé dobré závody a získal hodně bodů. Je to náročná dráha, ale mám to tady rád,“ uvedl na tiskové konferenci Valentino Rossi. „Hodně jsme pracovali (na motocyklu) a snažili se zlepšit některé jeho oblasti, ale myslím si, že pro tento víkend zůstane motorka více méně stejná s výjimkou nějaké změny u elektroniky, která má zlepšit charakter motoru. Pondělní test bude velmi důležitý.“

Velká cena Portugalska je rovněž místem návratu Álvara Bautisty, který dnes dopoledne podstoupil vstupní lékařskou prohlídku a byl shledán, jako způsobilý nastoupit do závodního víkendu motocyklového šampionátu. Nicméně jeho skutečný stav prověří až úvodní trénink, po kterém padne rozhodnutí, zda vůbec pojede kvalifikaci a nedělní Grand Prix.

„Nehoda v Kataru byla hrozná a bylo hodně náročné pracovat denně čtyřiadvacet hodin na léčbě zranění, ale teď už jsem tu,“ uvedl Álvaro Bautista, který si ve třetím tréninku na Velkou cenu Kataru zlomil stehenní kost. „Zítra to vyzkouším na motorce. V této chvíli si věřím. Včera jsem jezdil supermotard a nijak zvlášť mě to nebolelo, ale motocykl třídy MotoGP je o něčem jiném, takže uvidíme.“

„Po prvním volném tréninku se rozhodnu, zda budu pokračovat dál,“ řekl jezdec japonské Suzuki, jehož v případě, že nebude pokračovat, nahradí testovací jezdec továrny Nobuatsu Aoki. „Je to hodně důležité, není to jen o zranění, ale musím také znovu získat správný kontakt s motocyklem.“

12:25 | Tony Arbolino nebude příští rok pokračovat s týmem Sic58, ale přestoupí ke Snipers Týmu, kde nahradí Fenatiho, který odchází do Moto2.
12:09 | Na okruhu v Motegi se bude jezdit MotoGP minimálně do roku 2023.
11:35 | NEWS: Karel Abraham will continue with @asparteam in 2018 📝 #MotoGP odkaz
11:35 | Karel Abraham zůstane u Aspara i příští rok.
17. srpna | Jorge Navarro prodloužil s týmem Gresini. Pojede s nimi ve třídě Moto2 i v následujícím roce.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

MotoGP v Rakousku 2017: Ohlasy prvních pěti v cíli

MotoGP v Rakousku 2017: Ohlasy první…

Po Brně se jezdci hned vydali do Rakouska, kde se odehrála velká bitva mezi Dovim a Márquezem. Vítězně z ní nakonec vyšel Dovi. Márquez dojel druhý a na podium se dostal i Dani Pedrosa.

15.  8.  2017 |
Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již potvrzen

Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již …

Zástupci FIM a Dorny v pondělí 23. ledna 2017 potvrdili konečnou verzi kalendáře MotoGP pro letošní rok. Oproti poslední verzi k žádným změnám termínu nedošlo, pouze závod ve Velké Británii na okruhu Silverstone je již s definitivní platností potvrzen.

24.  1.  2017 |
Ohlédnutí za brněnskou Grand Prix 2017

Ohlédnutí za brněnskou Grand Prix 20…

Ani letos nebude chybět stručné ohlédnutí za brněnským závodem. Jako vždy se opět jedná o mé osobní dojmy a zážitky.

18.  8.  2017 |
MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem v…

Ducati se v Rakousku daří. Loni na tomto okruhu zvítězil Iannone na Ducati a nyní se raduje Dovi. Márquez se sice hodně snažil, ale nakonec dojel druhý. Na podium vystoupil i Pedrosa.

13.  8.  2017 | | 9 N/A
Abraham si z Rakouska veze dva body

Abraham si z Rakouska veze dva body

V rakouském závodě se sice Abraham dlouho pohyboval na dvanácté příčce, ale v závěru už měl příliš opotřebované pneumatiky, takže klesl na čtrnácté místo.

14.  8.  2017 |