Tisková konference před závodním víkendem v Malajsii

Rossi má možnost rozhodnout šampionát už tuto neděli.
Tisková konference před závodním víkendem v Malajsii
Klepněte pro větší obrázekTiskové konference před víkendovou Velkou cenou Malajsie byli přítomni Aleix Espargaro, jenž nahradí v týmu Pramc Racing zraněného Niccola Canepu, vítěz australské Grand Prix Casey Stoner, vedoucí muž šampionátu Valentino Rossi, jezdec Repsol Hondy Dani Pedrosa a Julian Simon, letošní mistr světa nejnižší kubatury.

Valentino Rossi do Malajsie přijíždí s osmatřicetibodovým náskokem před svým nejbližším soupeřem a týmovým kolegou Jorge Lorenzem. Španěl závod v Austrálii nedokončil a Rossimu tak stačí v Sepangu získat umístění na prvních čtyřech místech, aby si už před posledním závodem sezony zajistil svůj devátý titul mistra světa.

"V šampionátu teď máme první mečbol," řekl úvodem Valentino Rossi. "Po Jorgeho chybě na Phillip Islandu teď máme dobrou výhodu. Ale musíme k tomu přistupovat jako k normálnímu závodu, zvlášť v tréninku, protože zdejší dráhu mám hodně rád a v minulosti jsem tady měl skvělé výsledky a závody."

"Byl jsem velmi spokojený, že jsme v průběhu víkendu na Phillip Islandu dobře zapracovali a můj motocykl jel v závodu velmi dobře. Hlavním cílem je získat pro neděli dobré nastavení. V zimě jsme na tomto okruhu strávili hodně času, takže máme spoustu dat."

Australan Casey Stoner ve svém domácím závodu předvedl velmi dobrou formu, když na Phillip Islandu už po třetí v řadě vyhrál a před Velkou cenou Malajsie si věří. Čtyřiadvacetiletý Stoner si vzal slovo hned po svém italském kolegovi a pokračoval: „Poslední dva závody byly pro nás fantastické a byl to ten správný způsob, jak se vrátit zpátky. V Portugalsku jsme zajeli parádní závod a potom na Phillip Islandu byli úplně nahoře. Je to teď mnohem lepší. Všechno funguje jak má, včetně mého těla, takže se teď na tento víkend opravdu těšíme. Už je to dlouho, co jsem se na závodění tak moc těšil, protože před tím to bylo skutečně hodně těžké, když jsem před přestávkou nebyl konkurenceschopný.“

Po australském jezdci továrního týmu Ducati, uvedl několik slov k víkendové Grand Prix Dani Pedrosa. Španěl na okruhu v Sepangu vyhrál v závodech obou nižších kubatur, ale nikdy v MotoGP. Pedrosa má proto jasný cíl, pokusit se závod v Malajsii vyhrát a posunout se v průběžném pořadí opět před Casey Stonera.

„Je to okruh, kde jsem vyhrál jak v třídě do 125ccm tak ve 250ccm, takže zatím stále postrádám vítězství v MotoGP, ale je to místo, kde hodně testujeme, takže si myslím, že na tento víkend by měli být připraveni všichni,“ řekl Pedrosa. „Loni to tady byl pěkně horký závod, ale to je tu normální, takže my se pokusíme odvést co nejlepší práci v trénincích a v samotném závodu dát ze sebe maximum.“

Zranění Niccola Canepy z týmu Pramac Racing, které si způsobil pádem v prvním volném tréninku na australskou Grand Prix mu neumožnilo absolvovat závod v Austrálii a bohužel pro Itala ani ten v Malajsii. V satelitním týmu Ducati tak Canepu nahradí Španěl Aleix Espargaro, jenž v příštím roce bude jejich pravidelným jezdcem a týmovým kolegou Mika Kallia.

„Je to jeden z mých oblíbených okruhů, takže si myslím, že to bude skvělý víkend a velmi dobrý test pro příští rok,“ řekl Espargaro. „Poslední dva měsíce byly pro nás velmi úspěšné, můj bratr Pol vyhrál své dva první závody, já jel první dva závody v MotoGP a získal smlouvu pro příští rok, takže si myslím, že je to všechno perfektní.“

Španěl Julian Simon v Austrálii rozhodl o vítězi letošního ročníku mistrovství světa v nejnižší kubatuře a na dnešní tiskové konferenci se posadil mezi jezdce královské kubatury MotoGP. „Phillip Island byl naprosto brilantní, vyhrát závod a šampionát přímo v závěrečných momentech, takže to byl zcela určitě můj nejlepší závod v roce,“ řekl Simon. „Mým cílem je v posledních dvou závodech skončit první a udržet si v závěru šampionátu stále vysoký standart, ale samozřejmě se nyní cítím velmi dobře a jízdu na dráze v Sepangu jsem si předtím pokaždé užíval.“

Dále pak Španěl prozradil něco o své nové budoucnosti s týmem Aspar v Moto2, když uvedl: „Jsem opravdu moc rád, že do jdu do této nové kategorie. Jsem potěšen, že mám příležitost dosáhnout dobrých výsledků, protože právě kvůli tomu jsem přestoupil v tomto roce do třídy 125ccm, abych to dokázal a nyní mám tuto šanci znovu a v nové kubatuře.“

„Doufám, že zůstanu nadále stejně silný, budu mít konkurenceschopný motocykl a budu vítězem v Moto2. I když vše beru postupně, nakonec bych se chtěl dostat do MotoGP,“ řekl závěrem Julian Simon, světový šampion třídy do 125ccm pro rok 2009.
21. srpna | Tony Arbolino nebude příští rok pokračovat s týmem Sic58, ale přestoupí ke Snipers Týmu, kde nahradí Fenatiho, který odchází do Moto2.
21. srpna | Na okruhu v Motegi se bude jezdit MotoGP minimálně do roku 2023.
21. srpna | NEWS: Karel Abraham will continue with @asparteam in 2018 📝 #MotoGP odkaz
21. srpna | Karel Abraham zůstane u Aspara i příští rok.
17. srpna | Jorge Navarro prodloužil s týmem Gresini. Pojede s nimi ve třídě Moto2 i v následujícím roce.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již potvrzen

Kalendář MotoGP pro rok 2017 je již …

Zástupci FIM a Dorny v pondělí 23. ledna 2017 potvrdili konečnou verzi kalendáře MotoGP pro letošní rok. Oproti poslední verzi k žádným změnám termínu nedošlo, pouze závod ve Velké Británii na okruhu Silverstone je již s definitivní platností potvrzen.

24.  1.  2017 |
Ohlédnutí za brněnskou Grand Prix 2017

Ohlédnutí za brněnskou Grand Prix 20…

Ani letos nebude chybět stručné ohlédnutí za brněnským závodem. Jako vždy se opět jedná o mé osobní dojmy a zážitky.

18.  8.  2017 |
Abraham prodloužil smlouvu s týmem Aspar

Abraham prodloužil smlouvu s týmem A…

Karel Abraham bude i v příštím roce pokračovat u týmu Aspar. Jeho týmovým kolegou zůstává Alvaro Bautista.

21.  8.  2017 |
MotoGP v Rakousku 2017: Ohlasy prvních pěti v cíli

MotoGP v Rakousku 2017: Ohlasy první…

Po Brně se jezdci hned vydali do Rakouska, kde se odehrála velká bitva mezi Dovim a Márquezem. Vítězně z ní nakonec vyšel Dovi. Márquez dojel druhý a na podium se dostal i Dani Pedrosa.

15.  8.  2017 |
MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem v…

Ducati se v Rakousku daří. Loni na tomto okruhu zvítězil Iannone na Ducati a nyní se raduje Dovi. Márquez se sice hodně snažil, ale nakonec dojel druhý. Na podium vystoupil i Pedrosa.

13.  8.  2017 | | 9 N/A