Tisková konference Red Bull US Grand Prix 2013

Série špičkových jezdců byla na okruhu Mazda Raceway Laguna Seca přítomna na tradiční předzávodní tiskové konferenci.
Tisková konference Red Bull US Grand Prix 2013

Před novináře se posadil současný vedoucí muž šampionátu Marc Márquez z týmu Repsol Honda a dva domácí jezdci Nicky Hayden tovární jezdec Ducati a Colin Edwards z týmu NGM Forward Racing. Společnost jim dělali Cal Crutchlow z Monster Yamaha Tech3, z továrního týmu Yamahy Valentino Rossi a náhradník Bena Spiese Alex de Angelis.

Pro americké fanoušky přišla nejdůležitější zpráva od Nickyho Haydena, mistra světa z roku 2006 (tehdy Repsol Honda). „Kentucky Kid", který v roce 2005 vyhrál závod v Laguně Seca oznámil, že ten letošní bude pro něj poslední v sedle tovární Ducati.
Nicky Hayden (Ducati Team GP13 MotoGP):
„Prvních pár let to tady šlo podle plánu a zejména v roce 2005 to byl sen. Letos nepřijíždíme v ten nejlepší moment, ale doufám, že se nám podaří využít letní přestávku ke zlepšení. Příští rok se sem s Ducati již nevrátím. Nejsem si úplně jistý, co budu dělat. Nějaké možnosti mám a jsou zajímavé." Když byl Nicky požádán, zda by tyto možnost mohl osvětlit, zavtipkoval: „Nejsem si jistý, jestli se Repsol Honda chystá přijít a zaklepat na moje dveře. Mé srdce samozřejmě patří MotoGP, ale musím zvažovat své možnosti. Bohužel v posledních letech to nešlo dle mých plánů, ale je to tak, jak to je."

Druhý přítomný Američan Colin Edwards poznamenal, že si také není jistý svou budoucností, ale s humorem jemu vlastním navrhl, že by jeho tým měl podepsat s Nickym a vybudovat tak „Team America". Na otázku vývoje jeho týmu odpověděl Colin takto:
Colin Edwards (NGM Forward Racing MotoGP):
„Zdá se, že krok za krokem se dostáváme kupředu. Do Barcelony přivezl Brigestone zadní pneumatiku, která se mi líbí. Stejnou budeme mít i tady, takže jsem rád. Ještě nic nemám (na příští rok), ale tým pracuje na něčem, co by mělo zlepšit výkon (ústní dohoda s Yamahou na pronájem motorů M1)."

Dalším odpovídajícím na otázky novinářů byl dvacetiletý nováček královské kategorie Marc Márquez. Španěl odjel ze Sachsenringu s druhým vítězstvím a posunem na čelo bodování jezdců mistrovství světa. Marc, který je dva body před svým týmovým kolegou Danim Pedrosou, hovořil o složitém uspořádání trati v Laguně Seca.
Marc Márquez (Repsol Honda RC213V MotoGP):
„Čekal jsem tu méně zatáček naslepo. Vypadá to na velmi složitou trať, ale uvidíme, až budu na motorce. Zejména ty nakloněné zatáčky budou zajímavé." V odpovědích na otázky, jak se jako lídr šampionátu cítí, Marc dodal: „Určitě je to skvělé, ale těsné. Vždyť pouhých 37 bodů za mnou je pátý Valentino Rossi."

Pokud jde o devítinásobného mistra světa Valentina Rossiho, ten je v Laguně populární díky jeho slavné bitvě s Casey Stonerem v roce 2008 a díky ataku v dech beroucí Vývrtce. V Sachsenringu si Valentino připsal třetí podium v sezóně a stále je plný energie díky vítězství v Assenu. Také on se vyjádřil k trati v Laguně.
Valentino Rossi (Yamaha Factory Racing YZR-M1 MotoGP):
„Okruh se mi moc líbí. Je zvláštní a jiný. V minulosti nepatřil k mým nejlepším okruhům, výjimkou byl rok 2008. Víkend v Sachsenringu byl pro mě dobrý, ale v neděli jsem nebyl dost rychlý. Potřebujeme teď udělat další krok a musíme pochopit úroveň Daniho a Jorgeho. Já a Cal nejsme tak daleko, ale přece jen jsme o krůček zpět."

Cal Crutchlow, který ošklivě havaroval o víkendu v Sachsenringu a přivodil si nepříjemná zranění, bude i přesto usilovat o další stupně vítězů v řadě i v Laguně Seca.
Cal Crutchlow (Monster Yamaha Tech3 YZR-M1 MotoGP):
„Byla to dobrá první polovina roku, a kdyby nebylo mého pádu v Barceloně, tak by možná byla ještě lepší. Minule v Německu jsme předvedli sílu a výborný výsledek a doufám, že se nám tento trend podaří udržet." Pokud jde o jeho způsobilost závodit, Cal odpověděl: „Po pádu jsem se cítil docela dost špatně. Podstoupil jsem raději více vyšetření, ale zotavuji se dobře."

Za stále neuzdraveného Bena Spiese nastupuje na trať Mazda Raceway šťastný Alex De Angelis s Benovou motorkou Desmosedici v barvách Pramac Racingu.
Alex De Angelis (Pramac Racing Ducati GP13 MotoGP):
„Bude to hodně těžký víkend, ale pro mě je to skvělá příležitost. Děkuji Ducati, že mě povolali a děkuji NGM, že mi dali šanci.  Pracovat s Ducati je výjimečné a mým cílem je zlepšovat svůj čas s každým kolem." Alex v Misanu už nějaký čas na Ducati strávil a tento test komentoval slovy: „Je to ta nejrychlejší věc, na které jsem v životě jezdil."

Celá tisková konference se nesla v zábavném duchu a s množství otázek, zda zde na okruhu Marc Márquez už tajně netestoval s vlastním motocyklem. Důrazně odpověděl, že nikoliv, na což žertem reagoval Cal Crutchlow, že pokud bude od začátku nejrychlejší, „budeme vědět, že tu před dvěma týdny byl!". Valentino Rossi dal Marcovi, jehož kredit mezi zkušenými jezdci stále stoupá, pro nadcházející víkend vtipnou radu: „Moje rada pro Marca je taková, aby napoprvé učinil velmi pomalý krok, učil se stopu, a pak se vrátil rychlý v příštím roce."

Dalším zdrojem vtipů byl fakt, že lékař, v jehož pravomoci bude posuzovat schopnost či neschopnost závodit u Daniho Pedrosy a Jorge Lorenza, se jmenuje Dr. Rossi. Když se na tuto bezesporu zajímavou shodu náhod ptali Valentina, zavtipkoval: „No něco s tím udělám, podle mě jsou oba zcela nezpůsobilí závodit." Faktem však zůstává, že Dr. Rossi a The Doctor Rossi nemají nic společného :-)
(zdroj: ultimatemotorcycling.com)

25. června | Závodem MotoGP dnešní program v Assenu nekončí. Ve 14:30 nás ještě čeká závod Moto2.
25. června | Mezi čtyřmi prvními jezdci v průběžném pořadí třídy MotoGP je jen 11 bodů rozdíl.
25. června | Rossi má nejdelší vítěznou kariéru napříč kategoriemi - vítězí už 20 let a 313 dní. odkaz
25. června | Už ve 13:00 startuje závod MotoGP.
25. června | Paglianiho pád: odkaz

Harmonogram

GP Německa, Sachsenring
Pátek 30. června
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:05–15:50
Sobota 1. července
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto 3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 2. července    
Moto3 warm up   08:40–09:00
Moto2 warm up   09:10–09:30
MotoGP warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
Moto2 závod   12:20
MotoGP závod   14:00

Nejčtenější články

MotoGP: Po více než ročním čekání se výhry dočkal Rossi, Abraham sedmý

MotoGP: Po více než ročním čekání se…

Valentino Rossi si v nizozemském závodě, který byl ovlivněn počasím, vyjel další výhru kariéry. Na tuto výhru čekal více než rok. Naposledy zvítězil loni v Katalánsku. Na podium dnes Rossiho doprovodili Petrucci a Márquez.

25.  6.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: První pole position si v královské kubatuře vyjel Zarco

MotoGP: První pole position si v krá…

Johann Zarco se dnes v Assenu dočkal své první pole position v královské kubatuře. Spolu s ním vyjedou z první řady i Marc Márquez a Danilo Petrucci.

24.  6.  2017 |
MotoGP: Odpolední nizozemský trénink ovládl Viňales

MotoGP: Odpolední nizozemský trénink…

V pátečním odpoledním tréninku se do čela posunul Maverick Viňales. Dále se umístili Jonas Folger a Marc Márquez.

23.  6.  2017 |
MotoGP: Přerušený trénink ovládl Petrucci

MotoGP: Přerušený trénink ovládl Pet…

V úvodu prvního tréninku unikl olej z Doviho stroje. Trénink musel být přerušen. Po vyčištění dráhy se pokračovalo. Nejrychlejší byl Petrucci, z jehož stroje se v závěru také zakouřilo. Druhé místo obsadil Johann Zarco a třetí je Cal Crutchlow.

23.  6.  2017 |
Moto2: Přerušenou kvalifikaci ovládl Morbidelli, Baldassarri měl těžký pád

Moto2: Přerušenou kvalifikaci ovládl…

Kvalifikace Moto2 byla přerušena kvůli Baldassarriho těžkému pádu. Jezdec míří do nemocnice na podrobnější vyšetření. Start z první řady si zajistili Franco Morbidelli, Takaaki Nakagami a Thomas Lüthi.

24.  6.  2017 |