Tisková konference v Kataru

První tiskové konference před zahájením závodního víkendu v Kataru se zúčastnila pětice jezdců královské kubatury v podobě Bena Spiese, Casey Stonera, Valentina Rossiho, Andrea Doviziosa a Álvara Bautisty.

Před rokem zahajovací Velkou cenu ovlivnilo počasí, když pro silný déšť museli závod královské kubatury odložit o čtyřiadvacet hodin až na pondělí. To ovšem neodradilo Casey Stonera, aby v Kataru vyhrál třetí závod v řadě. I když je velmi spokojený s modelem GP10, čtvrté vítězství  nebude jednoduché.

Tiskovou konferenci zahájil Casey Stoner, když řekl: „Byla to velmi dlouhá zima bez množství testů, které jsme dříve mívali, ale to nám nabídlo šanci zapracovat na lepší fyzičce a vyřešit všechny problémy z uplynulého ročníku.“

„Pro tuto sezonu máme nový motor, což pro nás znamená určitou ztrátu na maximální rychlosti, ale s lepší akcelerací při výjezdu ze zatáček a menší ztrátou výkonu pneumatik v závěru závodu jsme zase o tolik neztratili. V minulosti jsme tady zaznamenali určité úspěchy, možná také proto, že tu dráha bývá trošku špinavá, což vyhovuje mému stylu jízdy. Pokud odsud v neděli odjedeme s dobrým počtem bodů, pak budu rád,“ řekl Casey Stoner.

Devítinásobný mistr světa Valentino Rossi během tiskové konference uvedl, že se na začátek sezony velmi těšil a tři závody v příštích čtyřech týdnech je hned na úvod solidní rozjezd. „Začíná další sezona, stejně jako vždy je to velmi dobrý pocit a velmi vzrušující. V testech jsme byli rychlí tady i v Sepangu, takže nová motorka vypadá opravdu dobře.“

„Loni jsme svedli některé skvělé souboje a na papíru to teď vypadá, že by to letos mohlo být podobné. V této sezoně tam jsou ale na roštu noví chlapi, takže to bude určitě velmi dobrá zábava,“ řekl Valentino Rossi, který závod na okruhu v Losail vyhrál zatím dvakrát.

Andrea Dovizioso s tovární Hondou zajel v posledním testu v Kataru třetí nejlepší čas, takže pro Itala celkem slušná šance na dobrý výsledek v nedělním závodě královské kubatury. „Letos jsme začali lépe než loni a jsme čtyři až pět desetin od nejlepšího času. Je velmi důležité sezonu zahájit takovým způsobem, abychom se dokázali ještě zlepšit.“

První volný trénink královské kubatury MotoGP odstartuje na okruhu v Losail v pátek, třicet minut po jednadvacáté hodině středoevropského času.

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.