Tomizawa vítězství v Kataru nečekal

Historicky první závod nové střední kubatury Moto2 vyhrál minulou neděli japonský jezdec týmu Technomag-CIP, pro něhož je druhý podnik sezony na okruhu v Motegi domácí Velkou cenou.

Devatenáctiletý Tomizawa pochází z japonské Chiby, města jeho slavných krajanů Shinya Nakana a Hiroshi Aoyamy. Nová japonská hvězda ale nijak nezářila během tréninků na katarskou Grand Prix, protože tam Tomizawa zajel čtrnáctý a devatenáctý čas. Kvalifikoval se devátým časem do třetí řady a nikdo nečekal, že v samotném závodu bude atakovat vedoucí příčky.

Nicméně v sedle jeho motocyklu s podvozkem značky Suter působil během závodu suverénním dojmem a cílem nakonec projel s náskokem přes čtyři a půl sekundy na druhého Alexe Debona. Toto první vítězství jasně poukazuje na skutečnost, že tento šampionát bude skutečnou bitvou  talentu a schopností jednotlivých závodníků.

„Nečekal jsem vítězství tak brzo, ale v zahřívacím tréninku jsem se cítil velmi dobře a uvědomil si, že bych mohl jet s vedoucími jezdci,“ uvedl Tomizawa. „Nedíval jsem se na tabuli, protože to by mě jen znervóznilo a po celý závod jsem se soustředil na to, co se odehrávalo přede mnou.“

„Pocit při průjezdu cílem byl takový, že jsem nedokázal uvěřit čeho jsem dosáhl!“ uvedl Tomizawa, kterému je jasné, že boj o titul bude velmi těžký, ale před cestou do Japonska věří, že se mu v Motegi podaří zopakovat podobně výrazný výkon.

„Bude těžké být na předních příčkách po celý šampionát, ale doufám, že se mi podaří dobře zajet v Grand Prix Japonska, protože to je pro mě velmi důležitý závod. Pokud si tam povedu dobře, můžu jet do Jerezu s dobrými předpoklady.“

„Poslední závod, který jsem vyhrál byl v 250ccm Mistrovství Japonska 2008! Několik let jsem tyto závody sledoval v televizi a teď jsem tady!“ řekl závěrem nadšený vítěz prvního závodu sezony třídy Moto2.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz