Toni Elías chce v Jerezu navázat na výkony z testů

Jezdec Gresiniho týmu Moto2 ale nebude pro španělskou Grand Prix stoprocentně v kondici po zranění, které si koncem března způsobil pádem na okruhu v Jerezu.

Poslední test perfektně rozjeté předsezonní přípravy byl pro Španěla osudný, protože tehdy aby zabránil střetu s jezdcem nejnižší kubatury, strhl řízení a nekontrolovatelně spadl. Zlomil si prst levé ruky, levý kotník a musel na operaci.

V úvodním závodu v Kataru předvedl, že je suverénně jedním z nejlepších jezdců této nové střední kubatury, ale bolesti mu neumožnily bojovat o vedoucí příčky a závod nakonec ukončil na čtvrté pozici. Nyní jede v domácím prostředí a je odhodlán podat s podporou domácích fanoušků maximální výkon.

„Je jasné, že skutečnost, že jsme do Japonska nakonec nejeli byla pro nás výhodou, protože jsem tak získal více času k zotavení ze zranění. Doufám, že na tom budu lépe než právě teď,“ uvedl v rozhovoru pro motogp.com Toni Elías. „Noha je dle předpokladu již v pořádku, ale stále mě bolí ruka, protože to je velmi choulostivé místo. Takže do Jerezu nepojedu plně uzdraven, ale tak na sedmdesát procent.“

„Naštěstí by mi Jerez svých charakterem neměl působit velké potíže, protože tam nejsou tak rychlé změny směru, zvlášť na levou stranu, což je právě místo, kde trpím nejvíc,“ pokračoval Elías, který po čtvrtém místě v Kataru věří v další zlepšení na okruhu, kde v předsezonní přípravě zajel velmi rychlé časy.

„Při pohledu na výsledky, kterých jsme tam dosáhli v předsezonní přípravě, můžeme být v tomto směru optimisty. Viděli jsme náš potenciál a dokážeme cokoliv. Jediné, co nás nyní drží zpátky je mé zranění, které mi nedovolí jet na maximální úrovni. Doufám, že mě fanoušci budou i nadále podporovat a já jim to dokážu opětovat dobrým výsledkem,“ uvedl závěrem Elías.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz