Toni Elías chce v Montmelo výrazněji zabodovat

Jeho nejlepším umístěním jsou po pěti kolech dvě devátá místa.
Klepněte pro větší obrázekPo obtížné sezoně u satelitní Ducati asi Toni Elías nepočítal s tím, že podobné problémy bude muset řešit i po návratu zpátky ke Gresinimu týmu. Po pěti kolech letošní sezony je jeho nejlepším umístěním deváté místo z Kataru a Jerezu. S třiadvaceti body mu tak zatím v mistrovství patří dvanáctá pozice.

Šestý podnik mistrovství světa na okruhu Montmelo v Barceloně je domácí Velkou cenou pro mnohé z jezdců a týmů světového šampionátu a ne jinak je tomu samozřejmě v případě Toni Elíase.

Oficiální prezentace Velké ceny Katalánska, která proběhla ve středu v Barceloně, byla místem setkání domácích závodníků, kteří mají ve světovém šampionátu početné zastoupení a někteří z nich patří k jezdecké špičce. Toni Elías tam včera vyslovil své přání, aby to byl právě katalánský okruh, který se stane místem, kde zahájí svou cestu za dobrými výsledky.

Španělský jezdec věří, že jeho tovární specifikace Hondy RC212V je před závodem v Katalánsku už na slušné výkonnostní úrovni, což by se mělo pozitivně projevit na výsledku domácího závodu.

„Myslím, že jsme připraveni. Přijedeme sem potom, co jsme našli některá zlepšení, ale bez toho aniž by se to na dráze zatím projevilo v rámci výsledků,“ řekl v Barceloně Toni Elías. „Doposud jsme měli trošku smůlu, takže na tom budeme tvrdě pracovat.“

„Doufejme, že to bude právě Montmelo, kde se věci změní a my začneme získávat ten druh výsledků, které hledáme,“ řekl Toni Elías a závěrem nezapomněl připomenout nedílnou součást všech domácích závodů: „Fanoušci jsou tady velmi důležití a pokaždé na nás působí v rámci motivace, takže toho potřebujeme využít a získat dobré umístění, na kterém můžeme začít stavět.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře