Toni Elías cítí šanci závodit s Rossim a Stonerem

De Angelis je spokojený se svou závodní rychlostí.
Toni Elías, který si v sobotní kvalifikaci zajel pro šestou pozici na startu má za sebou nepochybně nejlepší závodní víkend sezony. Španěl se zlepšoval každým výjezdem na dráhu a v nedělním závodu zcela určitě naváže na výkon z poslední Grand Prix v Assenu. Tentokrát ale míří výš a po startu se chce udržet ve skupině s Rossim a Stonerem.

„Odpoledne to nepochybně byly ty nejtěžší jízdy tohoto víkendu, ale nakonec jsme dosáhli našeho cíle, získat startovní pozici v prvních dvou řadách zítřejšího závodu,“ řekl Toni Elías, který si neudržel čtvrté místo před jezdci tovární Hondy.

„Šestá pozice nám dává solidní příležitost. Mám rozumnou rychlost, takže jen doufám, že se mi zítra podaří start, abych mohl okamžitě následovat Rossiho se Stonerem, protože si myslím, že tentokrát máme potenciál na to se jich udržet.“

„Jsou opravdu velmi rychlí, ale musíme to zkusit. Skutečně si myslím, že máme šanci zítra s nimi závodit a nemůžeme si dovolit tuto příležitost nechat uniknout. V této sezoně jsme tvrdě pracovali bez viditelného výsledku, takže doufejme, že v tomto bude pro nás tento víkend zlomový. Provedli jsme velký pokrok, ale nyní to musíme potvrdit,“ řekl závěrem Toni Elías.

Alex De Angelis je velmi spokojen s rychlostí, kterou si myslí ještě může po několika změnách v zahřívacím tréninku zvýšit. Čtvrtá řada sice není nejlepší postavení, ale De Angelis věří, že se brzy po startu dostane dopředu a do Evropy si přiveze cenné body z Laguny Seca.

„Naše pozice na startovním roštu není nejlepší, ale závodní rychlost vypadá dobře a jsem velmi spokojený s pokrokem, který jsme zaznamenali v průběhu tohoto víkendu,“ řekl Alex De Angelis. „Zlepšili jsme chování motocyklu během brždění a vyřešili problémy s přední stabilitou, s kterou jsme tolik zápolili v Assenu.“

„Dneska jsme zkoušeli tvrdou směs přední pneumatiky, ale objevil se problém s drobnými vibracemi,“ pokračoval De Angelis. „Věříme a doufáme, že je to jen otázkou zvolené pneumatiky a bude po problému, když ji vyměníme za měkkou směs.“

„Je to malá věc, která zase tolik naši závodní rychlost neovlivnila, ale jsem si jistý, že zítra můžeme jet ještě rychleji,“ řekl závěrem Alex De Angelis, který bude startovat do dvaatřiceti kol závodu MotoGP v Laguně Seca z dvanáctého místa.