Toni Elías má určité obavy z prvního závodu

Poměrně nízké teploty v Kataru výrazně snižují přilnavost.
Toni Elías ze San Carlo Honda Gresini, jenž v letošní sezoně pojede s tovární specifikací Hondy RC212V, vyjádřil určité pochybnosti ohledně svých nadějí na rychlý start v úvodním závodě letošního ročníku Mistrovství světa silničních motocyklů.

Španělský jezdec má za sebou obtížnou sezonu v satelitním týmu Ducati a má obavy, že v prvním závodu na okruhu v Kataru nebude mít tak výrazný a tolik očekávaný okamžitý výsledek. Jeho obavy pramení po předchozí zkušenosti z testu pod reflektory okruhu Losail, kde se mu tolik nedařilo.

Hlavním důvodem je potřebné zahřátí pneumatik Bridgestone, které je v chladném prostředí pouštního okruhu životně důležité a právě to bylo kamenem úrazu v testu, kde Elías dokázal zajet až jedenáctý čas na kolo. Teploty v této části světa klesají po desáté hodině až na čtrnáct stupňů a i když je avizováno na termín závodu jisté zlepšení podmínek, stále to nebude dostatečné.

K tomu Toni Elías řekl: „Mám docela obavy, protože po desáté hodině večer to bylo hodně nebezpečné. Potřebovali jsme tak dvě nebo tři kola, abychom dostatečně zahřáli pneumatiky. Motocykl byl hodně neklidný, hodně podkluzoval a bez jakéhokoliv varování jste najednou přišli o přilnavost.“

„Jsem si jistý, že je to přesně to, co se stalo Danimu Pedrosovi, když havaroval a zranil se,“ řekl závěrem Toni Elías.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz