Toni Elias: „Nechci přijmout nabídku za každou cenu.“

Toni Elias diskutoval o jeho letošní zajímavé sezóně, kdy polovinu strávil v Moto2 u týmu Aspar Team Suter a tři závody v MotoGP, kdy zaskakoval za zraněného Hectora Barberu u týmu Pramac Ducati, v tomto rozhovoru pro regió7.cat.
Toni Elias: „Nechci přijmout nabídku za každou cenu.“

Jak jste si užil možnost závodit týmu Pramac MotoGP? Cítil jste se dobře?

Ano, děkuji všem za příležitost, kterou mi dali. Věděl jsem, že je to jen po omezenou dobu, náhrada za zraněného Barberu. Jsem rád, že jsem si mohl vyzkoušet pocit jezdce MotoGP, sílu stroje 1000 cm3 a větší rychlost. Bez tréninku být kolem desátého místa a přímo za jezdci továrních strojů, jako třeba Abraham, který je v MotoGP celou sezónu.

Jste spokojenější s výsledky, které jste předvedl na Ducati nebo v Moto2 s Aspar Team Suter?

To jsou dva odlišné světy, které mají mnoho rozdílů, a proto se nedají srovnávat. Ať už se jedná o pneumatiky či elektroniku.

V každém případě to mělo vliv na rozhodnutí o předčasném ukončení smlouvy v Moto2.

Bylo to nejlepší řešení pro obě strany. S Jorge Martínezem jsme se shodli, že to tak bude nejvhodnější. Nemohli jsme se plně věnovat výkonům na trati a vylepšování motocyklu.

S Pramac Ducati máte i jedinečný zážitek, kdy jste jel do Indianapolisu s tím, že se Hector Barbera vrátí, ale nakonec musel po pádu znovu odstoupit.

Máte pravdu, to byl velice podivný týden. V pondělí Hector vypadal, že je schopen návratu k závodění. V pátek znovu upadl, poranil si záda a v sobotu už jsem seděl na jeho motorce opět já, aniž bych se na závod připravoval, ale nakonec to nebylo tak špatné. Dokončil jsem 11.

Jak se jede s Pramac Ducati?

Je to pro ně složité, v roce 2008 přišli do MS. Věděl jsem, že s touto motorkou mají momentálně problémy.

Jak si myslíte, že se bude vyvíjet duel mezi Pedrosou a Lorenzem?

Mistrovství světa nyní přináší dobrou zábavu pro fanoušky a to je i jejich zásluhou. Když je tak porovnám, tak vidím vyrovnaného Lorenza a Pedrosu, který je teď určitě na vzestupu.  

A co budoucnost Toniho Eliase?

Je na okruhu a nechce ještě končit. Mám 29 let a nejsem ještě veterán. Ale jedno je jisté, že v tomto období nebudu akceptovat nabídku za každou cenu. Dávám přednost klidnějšímu vývoji, očekávajíc vzrušující projekt s dobrým materiálem, který mi umožní jezdit na čele, což by znamenalo stupně vítězů, boj o titul a mají konkurenční motorku.

To by nahrávalo spekulacím o možném návratu ke Gresinimu v Moto2. Je to možnost pro zbytek letošní sezóny?

Jsou tam týmy, které chtějí vyměnit jezdce, ale není vždy snadné ukončit stávající smlouvy. Gresini by rád vysřídal Gino Rea, ale v tuto chvíli není nic potvrzeno.

A jak vidíte příští rok? Bude to MotoGP, Moto2 nebo dokonce Superbiky?

Chci mít pro závodění záruky, kategorie není až tak důležitá. I v šampionátu SBK je úroveň velmi vysoká. Jezdí tam mistři jako Max Biaggi, Checa a Capirossi. V roce 2013 možná i Ben Spies. Zatím není nic rozhodnuto.


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.