Toni Elías neměl důvod k radosti ani po testech v Barceloně

De Angelis si v pondělí vedl o něco lépe, když zajel devátý čas.
Mezi patnácti jezdci MotoGP, kteří v pondělí testovali na okruhu v Barceloně, byli rovněž oba zástupci týmu San Carlo Honda Gresini Alex De Angelis a Toni Elías. Po Velké ceně Katalánska nepanovala v boxech Gresiniho týmu  nejlepší nálada, protože De Angelis skončil dvanáctý a Elías závod vůbec nedokončil.

Nicméně tak jako každý přivítali možnost jednodenního testu, kde si mohli vyzkoušet věci, na které v průběhu závodního víkendu nezbývá žádný čas. Alex De Angelis zajel celkem devětašedesát kol, dokázal si zlepšit časy na kolo, které den předtím zajel v závodu a ve výsledkové listině po skončení testu figuroval na devátém místě.

„Vidím tam nějaké světlo na konci tunelu,“ řekl úvodem De Angelis. „Jezdil jsem rychleji než jsem dokázal v neděli v rámci jednotlivých kol a závodní rychlosti. Špičkoví jezdci jsou před námi ještě příliš daleko, ale máme pocit, že začínáme postupovat tím správným směrem.“

„Ohledně našich problémů s přilnavostí jsme také pokročili. Když jsme předtím pokročili s přilnavostí bylo to kompromisem v rámci stability v úzkých zatáčkách, ale nyní mám pocit, že můžu získat lepší výjezd ze zatáček,“ řekl závěrem De Angelis.

Na druhé straně Gresiniho garáže nepanovala o moc lepší nálada ani po skončení testu, když Toni Elías dokázal zajet dvanáctý čas z patnácti jezdců a to včetně nováčka Gábora Talmácsiho.

„Od neděle jsme neudělali žádný pokrok, ale testování je vždy důležité pro rozhodnutí, jaký zvolit směr. Nebyl to zrovna ten nejlepší den, takže doufáme, že bude vše lepší už příští kolo v Assenu,“ uvedl Toni Elías.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře