Toni Elías s Gresiniho týmem v Moto2

Gresiniho tým Moto2 bude v roce 2010 reprezentovat dvojice jezdců v podobě Španěla Toniho Elíase a ruského závodníka Vladimira Ivanova na strojích Moriwaki.

Fausto Gresini do svého týmu angažoval dva zcela odlišné jezdce. Toni Elías je závodníkem s bohatými zkušenostmi z MotoGP a naopak Rus Ivanov je nováčekem v mistrovství, který má zkušenosti z mistrovství série Supersport.

V případě Toniho Elíase je to sice sestup o příčku níž, ale je jasné, že v letošním premiérovém roce pro třídu Moto2 bude patřit mezi favority v boji o titul a to samozřejmě vzhledem k okolnostem nebylo v MotoGP možné.

S Gresiniho týmem Elías strávil celkem tři sezony v letech 2006, 2007 a 2009. Pro Španěla to neznamená přechod do naprosto cizího prostředí a hned od začátku si může velmi rychle zvykat na svůj nový motocykl, protože čím dříve to zvládne, tím větší šance na úspěch.

„Jsem velmi rád, že můžu pokračovat v závodění s týmem Gresini, protože jsou jak má rodina,“ řekl Elías. „Spolu s Moriwaki zahájíme novou etapu v Moto2. Ohledně tohoto projektu jsme si neobyčejně jistí a všichni budeme pracovat s obrovským nasazením, abychom dosáhli maximálně možného výsledku.“

„Mít Toniho jako našeho předního jezdce je zdrojem ohromné motivace pro všechny a jeho zkušenosti a profesionalita bude nesporně příkladem Vladimirovi a pomůže mu,“ pokračoval Fausto Gresini. „Elías je jezdcem, kterého všichni dobře známe a prožili s ním hezké chvíle. Je oddaný, tvrdě pracující profesionál a je připraven se s námi podílet na vývoji. Splňuje všechno, aby v každém závodu byl konkurenceschopný a není tu žádný důvod, proč by neměl být jeho cílem titul.“

Spolu s Elíasem pojede na Moriwaki MD600 také ruský nováček v mistrovství světa Vladimir Ivanov, který vyhrál titul v ruském mistrovství Supersportu v letech 2003 a 2004. V roce 2008 skončil pětadvacetiletý Rus druhý v německé sérii Supersportu, kde byl jeho týmovým kolegou další jezdec třídy Moto2 Vladimir Leonov.

„Mám značné zkušenosti na motocyklech třídy Supersport a loni jsem závodil italském šampionátu, takže věřím, že mi to pomůže jezdit rychle na Moto2,“ uvedl Ivanov. „Jsem velmi nadšený, že budu závodit s tak zkušeným jezdcem jakým je Toni Elías a už se nemůžu dočkat až budu na dráze.“

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.