Toni Elías se na výzvu v podobě Moto2 těší

Zatím zvažuje nabídky.
Španěl Toni Elías stále nemá vyřešenou zásadní otázku a to, kde bude v příštím roce závodit. Pět let byl pravidelným jezdcem královské kubatury a právě uplynulá sezona byla z hlediska celkového umístění jeho vůbec nejlepší v MotoGP. Přesto možnost v MotoGP pokračovat je momentálně velmi nepravděpodobná.

Logickým řešením celé situace může být jeho účast v prvním ročníku nové kubatury Moto2, kde nyní zvažuje hned několik nabídek. V roce 2009 závodil pro tým Fausta Gresiniho a právě italský tým hledá zkušeného jezdce pro svůj Moto2 projekt, což je dobrá šance pro Elíase.

Šestadvacetiletý Španěl by díky tomu nemusel odejít z prostředí světového šampionátu a myšlenka na návrat mezi jezdce královské kubatury tak v jeho případě nemusí být jen jeho přáním.

„Jsem velmi nadšený a netrpělivý,“ uvedl Elías v rozhovoru pro motogp.com. „Teď mám různé nabídky, které vyhodnocuji a očekávám, že brzy uslyším další od Fausta Gresiniho, který hledá hlavního sponzora pro projekt Moto2. Příští týden by mělo být vše jasnější a vzhledem k tomu, že už máme prosinc, rád bych už tuto spornou záležitost vyřešil a věděl, pro který tým budu závodit v roce 2010.“

Pro Toniho Elíase není kubatura Moto2 krokem zpátky, ale naopak ji vnímá jako novou výzvu, když dále uvedl: „V kubatuře Moto2 bude pro mě všechno nové, kde budu schopný se podílet spolu s týmem na vývoji podvozku. V MotoGP něco takového není možné a právě to mě motivuje.“

„Chci odvádět dobrou práci a jízdu na motocyklu si užívat, ale nebude to snadné při takovém počtu jezdců a týmů, kteří tam budou závodit. Bude to boj!“ řekl Toni Elías, který brzy absolvuje drobnou operaci lokte. Zranění si přivodil pádem v letošním závodu britské Grand Prix v Donington Parku.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz