Toni Elías si v kvalifikaci zajistil pozici v třetí řadě

Až dvanáctý byl Alex De Angelis.
Toni Elías bude na startu nedělní Velké ceny stát v třetí řadě spolu se sedmým Melandrim a devátým Toselandem. Ve srovnání s posledním závod Grand Prix v Německu, kde startoval poslední, tak velký pokrok a velká šance na dobrý výsledek.

„Jsem hodně spokojený. Samozřejmě bych dal rád přednost druhé řadě a myslím, že jsme na ni dneska měli, ale třetí není vůbec špatná,“ uvedl Toni Elías. „Je to určitě velký pokrok ve srovnání s Německem, kde jsem před týdnem startoval jako poslední!“

„Dneska dopoledne jsme začali velmi dobře a odpoledne zlepšili nastavení motocyklu ještě víc. Cítím se perfektně, rytmus mám stejně tak dobrý, takže našim cílem pro zítřejší závod je hlavně dobře odstartovat a snažit se udržet vedoucích jezdců po celý závod,“ uvedl závěrem Toni Elías.

Alex De Angelis dneska neměl svůj den. Startuje až z dvanáctého místa, což není výsledek, který by v týmu Fausta Gresiniho očekávali, ale De Angelis věří, že s nastavením, které se jim podařilo najít v závěru kvalifikace dokáže zajet výsledek podobný tomu z Německa. Každopádně poslední slovo bude mít počasí, protože v pátečním tréninku byl na polosuché dráze De Angelis až předposlední.

„Máme problém v pomalejších částech, což se po Sachsenringu dalo očekávat,“ řekl Alex De Angelis. „V podstatě se motocykl snaží jet po zadním kole ve výjezdu z pomalých zatáček a samozřejmě tak v šikaně v posledním sektoru okruhu ztrácíme nejvíce času.“

„Držel jsem se za Lorenzem jedno kolo a dokázal ho následovat celou cestu až do tohoto místa, kde mi zmizel! Pokud dokážeme najít to správné nastavení pro tyto dvě poslední zatáčky budeme připravení. Pokud ne pro stejný výsledek jak na Sachsenringu tak pro něco podobného,“ řekl závěrem Alex De Angelis.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.