Toni Elías trénoval v Pyrenejích

Španělský jezdec nedávno absolvoval intenzivní trénink v Pyrenejích, kde se po fyzické stránce připravoval na nadcházející sezonu, kde bude nově závodit s týmem Fausta Gresiniho v třídě Moto2.

Po pěti letech v královské kubatuře Toni Elías zahájí novou etapu své kariéry a u Gresiniho týmu dostal šanci jet v nové třídě mistrovství světa Moto2 na 600ccm motocyklu Moriwaki. Sedmadvacetiletý Španěl se na novou výzvu těší, protože bude důležitou součástí vývoje Gresiniho stroje.

V rozhovoru pro motogp.com Toni Elías uvedl: „Letošním projektem jsem nadšený a cítím se velmi silný.“ Španěl trénoval v Pyrenejích a po návratu jeho kroky okamžitě zamířili na základnu týmu Gresini v italské Faenze, kde se setkal s členy svého nového týmu.

Navzdory tomu, že stroj Moriwaki MD600 dorazil do dílen italského týmu už začátkem ledna, stále ještě čeká na finální kompletaci. Toni Elías bude příští týden přítomen testu na okruhu Montmeló v Barceloně, ale na první jízdu s MD600 si bude muset počkat na test ve Valencii, který je na programu začátkem března.

Týmovým kolegou zkušeného Toniho Elíase bude v letošním roce talentovaný ruský závodník Vladimir Ivanov. Španěl k tomu závěrem dodal: „Po prvním testu budeme vědět víc. Doufám, že moje zkušenosti mu můžou pomoci přizpůsobit se šampionátu stejně jako týmu.“

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz