Toni Elías umí s Hondou zajet v Motegi dobrý závod

Španěl byl s Gresiniho týmem v GP Japonska 2007 třetí.
Klepněte pro větší obrázekŠpanělský jezdec Toni Elías je po roce u satelitní Ducati zpátky v Gresiniho týmu a pro letošní sezonu získal tovární specifikaci motocyklu Honda RC212V. Druhý podnik sezony, Velká cena Japonska je tak domácím závodem výrobce jeho motocyklu a na Elíasovi je nyní ukázat, že vloženou důvěru HRC dokáže zúročit dobrým výsledkem v prestižním víkendovém podniku.

Bohužel Honda španělského jezdce se potýká s určitými problémy, které se projevují v nestabilitě během brždění, což jednoho času podobně trápilo i Andrea Doviziosa u továrního týmu. Pro tým pod vedením Fausta Gresiniho je tak úkolem číslo jedna tyto problémy odstranit a začít získávat body do hodnocení šampionátu.

„Motegi je okruhem s hodně intenzivním bržděním a já jsem byl na brzdách vždy dobrý, což si myslím je i důvodem proč tam mám dobré výsledky, ale je to i oblast, s kterou máme nyní problémy,“ uvedl Toni Elías, jezdec týmu San Carlo Honda Gresini. „Takže základem je tento specifický problém vyřešit, protože brždění je zbraň, kterou tady potřebujeme mít.“

„Motegi jsem měl vždy rád a závodit tam pro HRC mi dávalo vždy extra motivaci odvést čistou práci,“ pokračoval Elías. „Musíme být, ale realisty a v rámci našich očekávání se držet nohama na zemi, protože to vyžaduje situace, v které se nyní nacházíme. Doufejme, že to jak rád mám tuto dráhu nám může trošku pomoci, abychom si tak mohli zlepšit výkon z Kataru, což je našim hlavním cílem,“ řekl závěrem Toni Elías, devátý muž na výsledkové listině z Kataru.