Toni Elías vyhrál první závod Moto2 v Brně

Španěl chyběl v pátečním tréninku, zaplatil pokutu tří tisíc euro za nedovolený test v Misanu a v neděli si v závodu střední kubatury Moto2 dojel pro zlato. V jeho případě zcela určitě velmi zajímavý víkend.

Jezdcům Moto2 počasí přálo, protože mezi mraky bylo vidět sluníčko, takže měli možnost využít nastavení, které si po celý víkend ladili. V závodu nestartoval Karel Abraham, domácí závodník týmu Cardion AB Motoracing. Ten v kvalifikaci dvakrát boural a dnes ho do závodu nepustil doktor.

Po startu se Lukáš Pešek dokázal z pětadvacáté pozice na roštu propracovat na patnáctou příčku v závodě a v nájezdu do druhého kola byl český jezdec Matteoni Racing na osmnáctém místě. Do vedení závodního pole Moto2 se dostal Japonec Tomizawa, druhý jel Toni Elías, třetí Simone Corsi, čtvrtý Jules Cluzel a první pětici uzavíral Roberto Rolfo.

V případě Moto2 byl dnešní závod velmi vyrovnaný. Na špici jezdilo hned devět jezdců s minimálními rozdíly a v každé zatáčce se někdo snažil o předjetí. V pátém kole se do vedení dostal Alex Debon, za ním jel Jules Cluzel a třetí příčka patřila Robertu Rolfovi. Lukáš Pešek stahoval náskok De Rosy z Tech 3 a v šestém kole se také před Itala dostal. Vítěz kvalifikace Tomizawa se propadl na osmou příčku.

Španěl Debon se na první pozici ani neohřál a v polovině závodu na dvacet kol už závodní pole střední kubatury vedl po brněnském okruhu Ital Andrea Iannone z Fimmco Speed Up. Druhý jel Toni Elías,  třetí Jules Cluzel a čtvrtý Roberto Rolfo. Tato čtveřice byla velmi vyrovnaná a tam jsme také mohli hledat vítěze prvního závodu Moto2 v Brně. Bohužel Lukáš Pešek také v té době odstavil svou Moriwaki v boxech a nadějně rozjetý závod pro něho skončil. Došlo k problémům na předním kole a zjišťují, co bylo příčinou. Závod nedokončil ani druhý český jezdec Patrik Vostárek.

Toni Elías z Gresiniho Moto2 zajížděl jedno rychlé kolo za druhým, doslova visel na Iannonem a oba si vytvořili viditelný náskok na své soupeře Rolfa s Cluzelem. V době, kdy do konce závodu zbývalo sedm kol, Elías předjel Iannoneho. Stejný manévr se také podařil Robertu Rolfovi, ale ten následně odstoupil kvůli technickému problému. Pořadí bylo první Elías, druhý Iannone a třetí Juki Takahaši.

První trojice si dva kola před koncem udržovala odstup na ostatní, ale Takahaši si vyšlápl na druhého Iannoneho a do konce závodu už Itala před sebe nepustil. První projel cílem Toni Elías, druhý Japonec z Tech 3 Juki Takahaši a třetí místo obsadil Ital Andrea Iannone. Španěl Elías si upevnil vedoucí pozici v šampionátu a rázně směřuje za prvním tiulem v Moto2.