Toni Elías získává půdu pod nohama v pravou chvíli

Od závodu v Assenu se španělský jezdec stále zlepšuje.
Po úspěšném vystoupení v americké Grand Prix se tým San Carlo Honda Gresini připravuje na další evropské turné s dvojicí závodů v Německu a Velké Británii, po kterých bude následovat malá letní přestávka. Výkony Toniho Elíase přinášejí do týmu potřebný optimismus a naději, že druhá polovina sezony bude výsledkově mnohem příznivější.

„Máme před sebou dvě velmi technické dráhy v Sachsenringu a Donington Parku, kde se velmi spoléhá na nastavení a schopnosti jezdce, takže našim cílem jako týmu je nabídnout našim dvěma jezdcům co nejlepší motocykly, aby dokázali vytěžit maximum z jejich potenciálu,“ řekl Fausto Gresini, šéf týmu San Carlo Honda Gresini.

„V poslední době jsme hodně pokročili u Toniho, ale je nám jasné, že je toho třeba ještě daleko víc, protože například v Laguně jsme stále používali měkkou pneumatiku, zatímco naši soupeři nasadili tvrdou směs.“

„Pro nás je důležité, abychom jeho výkon přetransformovali na tvrdou pneumatiku, tak aby zvlášť pokročil vzhledem k jeho rychlosti v průběhu celého závodu a to je také náš cíl pro příští dva závody,“ řekl Fausto Gresini.

Toni Elías v Laguně zajel zatím svůj nejlepší výsledek sezony, když se umístil na šestém místě a stejně tak to mohlo dopadnout v Assenu nebýt drobného výpadku v poslední zatáčce a následné penalizaci. Španělský jezdec věří, že poslední zlepšení a tvrdá práce na nastavení jeho Hondy, přinese požadované výsledky také tento víkend v Německu.

„Je důležité, že jsme v této fázi sezony začali nacházet tu správnou cestu vpřed, protože do konce je ještě daleko a možná, kdybychom se jen o něco zpozdili, už by bylo příliš pozdě,“ uvedl Toni Elías, který letos jede tovární specifikaci Hondy RC212V.

„Abych byl upřímný tak Sachsenring nemám moc rád, ale když se podívám do minulosti, tak jsem tam jel ve třech případech zraněný, takže možná proto tam nemám ani dobré vzpomínky a ani dobré výsledky.“

„V minulém roce to mohlo být lepší, ale pršelo, takže doufám, že letošní rok je ten, kde se štěstí v Německu přikloní na moji stranu,“ řekl závěrem Toni Elías, který využil příležitosti a po závodu v Laguně Seca si zajel na skok prohlídnout slavné San Francisko.

Alex De Angelis je v průběžném pořadí na čtrnáctém místě a závod v Laguně Seca mu nevyšel tak jak očekával, protože zvolili chybné nastavení jeho motocyklu. Na okruhu v Sachsenringu má ovšem velmi příznivou bilanci, když se tam v nižších kubaturách pravidelně umisťoval na stupních vítězů.

„Německá Grand Prix je rozhodně jedna z mých oblíbených,“ řekl Alex De Angelis. „Mám hodně dobrý vztah k Sachsenringu, protože jsem tam získal svou první pole position a na stupních vítězů jsem se tam trvale umisťoval v letech 2002 až 2007.“

„Je to velmi technická a různorodá dráha bez jakékoliv delší rovinky, takže víc než výkon motoru je tam důležité mít dobře nastavený podvozek,“ řekl De Angelis a závěrem dodal: „V současnosti procházíme obtížným obdobím, ale nevzdáme se.“

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10:24 | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.