Toseland nikdy neměl odejít do MotoGP, míní Corser

Patří do superbiků.
James Toseland ztělesňoval jedinou britskou naději na úspěchy v královské kubatuře, ale po dvou letech se vrací zpět do šampionátu superbiků. Podle dvojnásobného mistra Troye Corsera z něj neměl nikdy odejít.

"To nejdůležitější, co se v MotoGP naučil, je, že nikdy neměl odejít ze superbiků," řekl Corser o Toselandovi pro AP. "Měl zůstat tam, kde byl. Je možné, že by tak titul vyhrál ještě několikrát."

"Každý jezdec má odlišnou představu o tom, co je nejlepší pro jeho kariéru a jak postupovat nahoru, ale někdy je lepší se spokojit s tím, co máte. Hlavní je si užívat závody a to podle mě také bude dělat, až se vrátí. Bude znovu vyhrávat a bude ho to mnohem více bavit."

Toseland přišel do MotoGP od Hondy. Při svém návratu do superbiků ale usedne na stroj Yamaha. Podle Corsera je to jen dobře, protože bude znovu konkurenceschopný.

"S Jamesem se vždy velmi dobře závodí," řekl. "Já jsem s ním měl několik dobrých bitev, když byl v superbicích. Přichází do týmu, který právě vyhrál titul s nejrychlejší motorkou, takže určitě očekávám, že bude okamžitě konkurenceschopný."

"Příští rok bude mít asi největší šanci vyhrát třetí titul a jsem si jistý, že to ví. Bude kvůli tomu pod větším tlakem, ale on je zkušený a ví, jak se s tím vyrovnat."

"Čím větší konkurence, tím lépe, určitě to bude další dobrý rok. Teď máme 10 nebo 15 kluků, kteří můžou bojovat o vítězství a je velmi zábavné se toho účastnit."
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz