Toseland: S Edwardsem nemám žádný problém

Podle Brita, to co napsali v tisku by on Edwardsovi nikdy neudělal.
Jediný Brit na startovním roštu královské kubatury James Toseland před svým domácím závodem Grand Prix v Donington Parku popřel, že by mezi ním a Colinem Edwardsem panovala napjatá atmosféra, které měla předcházet výměna jejich šéfmechaniků koncem minulé sezony.

Colin Edwards začátkem roku uvedl, že jeho týmový kolega v Monster Tech 3 určitě nefiguruje na seznamu lidí, kterým by poslal vánoční pohled a rovněž tehdy prozradil, že je legrační, že od doby tohoto malého incidentu spolu nemluví.

James Toseland ovšem trvá na svém, že si už vše vyříkali, vzniklé nedorozumění uvedli na správnou míru a že už je tato záležitost dávno minulostí.

„Těší mě, že se na to všichni ptají, protože v zimě to bylo hodně vytrženo z kontextu,“ uvedl James Toselandn pro Autosport. „Už je to zase v pořádku, zvířený prach se usadil a Colin si uvědomil, jaká v té době byla skutečná situace.“

„Problém byl, že k této situaci došlo v posledním závodu minulé sezony, kdy jsme si vyměnili šéfmechaniky. V tisku napsali, že jsem mu ho ukradl a vypadalo to, jako když vám starý kamarád vrazí dýku do zad. To Colina naštvalo a velmi hodně se tehdy rozzlobil. S Colinem to nikdy není jen tak, co si myslí to hned řekne.“

„Po posledním závodu jsme se samozřejmě neviděli celou zimu a v té době řekl věci, které mi vůbec nedělaly radost a on si myslel, že jsem provedl něco, co mezi námi vytvořilo pomyslnou zeď,“ řekl James Toseland.

„Bylo to velké zklamání, protože tam nebyl žádný důvod, abychom se my dva takovým způsobem rozkmotřili. Teď už se to ustálilo, zjistil jaká ta situace tehdy doopravdy byla a jsme znovu naprosto v pořádku. Vůbec není pravda to co napsali v tisku, že jsem Colinovi udělal, to by se nikdy nestalo.“

Ohledně své budoucnosti James Toseland hovořil v tom smyslu, že bude rád, když v MotoGP zůstane, protože věří, že má na to potenciál a zatím nepředvedl to nejlepší co v něm je.

„Tech 3 a Yamaha mě v MotoGP přivítali s otevřenou náručí a poslední dva roky jsou pro mě jedna velká radost,“ řekl Toseland. „Opravdu si to užívám, že pro tuto společnost můžu pracovat, třebaže je to těžké. Doufám, že moje kariéra v MotoGP může být mnohem delší, potenciál tam je, abych v MotoGP zůstal, ale potřebuji to Yamaze dokázat a ukončit ty nekonečné spekulace. Věřím, že to dokážu,“ řekl závěrem James Toseland, kterému v průběžném hodnocení šampionátu patří čtrnácté místo.